08 Ağustos 2011 08:42

Elvan Gıda önünde eylem

İstanbul Yenibosna’da kurulu Elvan Gıda fabrikasında örgütlenme çalışması sürdüren Tekgıda-İş  Sendikası, fabrikada sendikalaştıkları için işten atılan 15 işçinin işe geri alınması talebiyle fabrika önünde eylem yaptı.Atılan işçilerin de katıldığı eylemde, açıklama yapan sendikanın Avrup

Elvan Gıda önünde eylem

Paylaş
Arife Onat

Atılan işçilerin de katıldığı eylemde, açıklama yapan sendikanın Avrupa yakası şube başkanı  Muzaffer Dilek, “Sendikamız bir süre önce Elvan Gıda fabrikasında örgütlenme çalışmaları başlatmıştır. İşçilerin sendikamıza üye olmaya başlaması üzerine , işveren fabrikada işçilere olan baskılarını arttırmıştır ve 15 sendika üyesi işçi arkadaşımızı işten atmıştır. Sendika olarak, işçilerin sendikalaşma, hak ve özgürlüklerine karşı yapılmış bu haksız saldırıyı  protesto ediyor ve atılan işçi kardeşlerimizin derhal işe geri alınmalarını talep ediyoruz” dedi.

Sendika üyesi olduğu için işten atılan Sedat Duran ise şunları söyledi. “Fabrikada çok kötü koşullarda çalışıyorduk. Ben 7 yıldır Elvan gıda da çalışıyorum. Asgari ücret le çalışıyoruz. Biz  çalışma koşullarımızın düzelmesi için sendikaya üye olmaya karar verdik, ama işten atıldık. Ben inanıyorum kazanacağız ve içerde çalışan arkadaşlarımız da bilsinler biz atılsak da onlarla beraberiz”. (İstanbul/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Malatyaspor Başkanı Korkmaz'a 'şike' gözaltısı

SONRAKİ HABER

Denizli'de midibüs kaza yaptı: 12 öğrenci yaralandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa