27 Mayıs 2015 12:00

Erdoğan'dan Oğuz Haksever'e HDP fırçası

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, HDP ile ilgili bazı sözlerini sert bulunduğunu söyleyen Oğuz Haksever'i canlı yayında tersledi.

Paylaş

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, NTV canlı yayınında Oğuz Haksever'in gündeme ilişkin sorularını cevapladı. Programda, HDP'ye yönelik bazı ifadelerinin bir hayli sert olduğunu söyleyen Oğuz Haksever'e tepki gösteren Erdoğan, o sertliğin ne olduğunu sordu. Bir kaç saniye de olsa yaşadığı şaşkınlık nedeniyle soruya cevap veremeyen Haksever, durumu toparlamaya çalışsa da pek başarılı olamadı.

Haksever ile Erdoğan'ın diyalogu şöyle:

Oğuz Haksever: Çözüm sürecinde HDP'nin dışarıda olmasından yana olduğunuz yolunda bir algı oluşursa ne kadar haklı. HDP'ye çok ağır eleştiriler yöneltiyorsunuz, onlar da bir aşamada çözüm sürecinin…

Erdoğan: Nedir benim yönelttiğim ağır eleştiri

Haksever: Valla, yani sert eleştiriler

Erdoğan: Mesela?

Haksever: Selahattin Bey için

Erdoğan: Mesela

Haksever: Kanlı dediniz

Erdoğan: Yani kusura bakmayın şimdi! Kalkıp siz, milleti 6-8 Ekim'de sokağa dökeceksiniz, sokağa döktükten sonra 50 kişi ölecek. Bu kan değil mi? Başında olduğu partinin belediyesi musluktan kan akıtacak bu kan değil mi? Oğuz Bey Allah aşkına... Burada herkes milletin evlatları olarak nerede durması gerektiğini belirlemesi lazım. Şu veya bu yalpalama kaldırmaz bu iş. Bu vatandan yana mı olacağız yoksa musluklardan kan akıtanlarda mı yana olacağız. Biz konuştuğumuz zaman sert oluyor. Bizi tehdit edenler bütün bunlar çok yumuşak oluyor. Bunların konuştuğunu neden kaale almıyor musunuz?

Haksever: Yo böyle bir şeyi ben söylemedim tabii, elbette...

Erdoğan: Kanlı - kansız diyorsunuz ama. Kanlı işte. 50 kişi ölmüş bunun lamı cimi yok artık.

ÖNCEKİ HABER

Taksim Dayanışması: Direnişin yıl dönümünde Gezi Parkı'ndayız

SONRAKİ HABER

Mersin'de bisiklet fabrikasında yangın

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa