01 Mart 2011 11:54

Patron, polis, belediye saldırıyor DSC işçisi direniyor

Arslanbey Organize Sanayi Bölgesinde kurulu bulunan DSC Otomotiv’de direnişte olan işçilere polis saldırdı. Biber gazı ve copun kullanıldığı saldırıda işçiler yaralandı. Belediye ise işçilerin kurduğu direniş çadırını yıkmak için harekete geçti. Hukuksuzluğu patronun yaptığını dile getiren işçiler, tüm de

Patron, polis, belediye saldırıyor DSC işçisi direniyor

Paylaş
Ahmet Kahyaoğlu

Birleşik Metal-İş Sendikasına üye oldukları için işten atılan 35 işçi, fabrika önünde direnişe başlayınca patron dışarıdan işçi getirmeye başlamıştı. Direnişteki işçilerin buna engel olmak istemesi üzerine polis, işçilere saldırmıştı. Saldırı önceki gün de yaşandı. Dışarıdan getirilen yeni işçilerin yolunu kesen direnişçi işçiler karşılarında yine polisi buldu.

POLİS KİMİN POLİSİ!

Direnişteki işçiler bu yaşananın hukuksuzluk olduğunu ifade ederek güçleri yettiğince buna karşı çıkacaklarını belirtti. Sabah servisle fabrikaya girmek isteyen yeni işçilerin servis aracının önünde 45 dakikalık oturma eylemi yapan işçiler, polisin biber gazı ve coplu saldırısına maruz kaldı.

DEVLETİ GÖREVE ÇAĞIRIYORUZ!

Saldırı sırasında bazı işçiler yaralandı, bazılarının da üstü başı yırtıldı. İşçiler polisin patronların değil, kendi yanlarında olmasını istediklerini belirtti. Kurdukları direniş çadırını yıkmak isteyen belediye ekiplerine de tepki gösteren işçiler “Yanlarındaki yağ akıtan dereyi görmezlikten gelip bizim kurmak isteğimiz çadırımızı ve yaktığımız ateşi kaldırmak istiyorlar. Demokrasi nerede? Biz sadece ekmek paramızın peşine düştük. Devletimize buradan haykırıyoruz işçilerin yanında olmasını istiyoruz” dediler. (Kocaeli/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Nazimiye koruculuğu reddetti

SONRAKİ HABER

İsveç’te Sosyal Demokrat-Yeşiller ‘sağcı’ hükümeti kuruluyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa