08 Ağustos 2011 02:14

Dershanelerde yasak yayılıyor

ÖĞRENCİLERE “duygusal ilişki” yasağı koyan dershaneler arasına bir yenisi daha eklendi. Ankara’da bulunan, ülkenin dört bir yanında şubeleri de bulunan  ANAFEN Dershanesi kayıt koşulları arasına “Dershane içindeki kız-erkek arkadaşlığını duygusal boyuta taşıyan öğrencinin kaydı silinir” şartını koydu.Pİ

Dershanelerde yasak yayılıyor

Paylaş

ÖĞRENCİLERE “duygusal ilişki” yasağı koyan dershaneler arasına bir yenisi daha eklendi. Ankara’da bulunan, ülkenin dört bir yanında şubeleri de bulunan  ANAFEN Dershanesi kayıt koşulları arasına “Dershane içindeki kız-erkek arkadaşlığını duygusal boyuta taşıyan öğrencinin kaydı silinir” şartını koydu.

Pİ Dershaneleri’nin ardından Ankara’da 27 yıldır sayısal alanda öğretim veren ANAFEN Dershaneleri de öğrencilerine “duygusal ilişki” yasağı getirdi. Öğrencilere “Kız-Erkek arkadaşlıklarını duygusal boyuta taşımalarını” engeleyen dershanede kayıt formlarında “Dershane içindeki kız-erkek arkadaşlığını duygusal boyuta taşıyan öğrencinin kaydı silinir ve verdiği ücret iade edilir” şartının getirildiği öğrenildi.

Matematik-Fen ağırlıklı eğitim veren ANAFEN Dershanesi Genel Müdürü Metin Baklaya konuyla ilgili olarak, dershane çatısı dâhilinde “duygusal ilişki yasağı” ile amaçlarının öğrencilerin duygularına gem vurmak olmadığını ve öğrencilerin dershanede iken sadece kendilerini eğitime vermelerini sağlamak olduğunu savundu. Baklaya, getirilen yasağı “Aileler, çocuklarını onlara en iyi eğitimi vereceğimize güvenerek bize emanet ediyor. Bu kararımızı kayıt sırasında velilerle, öğrencilerle konuşuyoruz. Tepki göstermedikleri gibi teşekkür ediyorlar. Para alıyoruz diye bu güven duygusunu istismar etmek vicdansızlık olur. Öğrencilerin Dershane içerisinde Duygusal ilişkileri olduğu zaman konsantrasyonları bozuluyor. Bu da derslerine olumsuz şekilde yansıyor. Dershanemiz öğrencileri, kılık, kıyafet, tavır ve davranışları ile öğrenciye yakışır şekilde hareket etmek ve Ortaöğretim Kurumları Disiplin Yönetmeliği hükümlerine uymak zorundadır. İlişkiyi duygusal boyuta taşıdığı tespit edilen öğrencilerin ilişiğini kesip, verdiği ücreti de kendisine iade edeceğiz. Öğrencilerin dershane dışındaki davranışları ve tavırları bizi ilgilendirmez” sözleriyle açıkladı. (Ankara/ANKA)

ÖNCEKİ HABER

Böcekli buğdaylar ne oldu?

SONRAKİ HABER

Dersim’de ‘avcılığa hayır’ diyen doğa savunucularına gözaltı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa