Bakan Eroğlu: 2B yasası ekim-kasımda çıkar

Bakan Eroğlu: 2B yasası ekim-kasımda çıkar

ORMAN ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, orman vasfını yitirmiş 2-B arazilerinin satışına ilişkin tespitlerin yüzde 95’inin tamamlandığını açıkladı. Eroğlu, “Ekim-kasım aylarında yasanın çıkmasını bekliyoruz.” dedi.Ankara Ticaret Odası Başkanı Salih Bezci ve Yönetim Kurulu üyelerini kabul eden Orman ve Su İşleri Ba

ORMAN ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, orman vasfını yitirmiş 2-B arazilerinin satışına ilişkin tespitlerin yüzde 95’inin tamamlandığını açıkladı. Eroğlu, “Ekim-kasım aylarında yasanın çıkmasını bekliyoruz.” dedi.

Ankara Ticaret Odası Başkanı Salih Bezci ve Yönetim Kurulu üyelerini kabul eden Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, 2B Yasası’na ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Düzenleme ile ilgili çalışmaların devam ettiğini belirten Eroğlu, “Bu sorunun çözülmesi gerekiyordu. Orman niteliğini yitirmiş arazilerin ekonomiye kazandırılması lazımdı. Birkaç yıldır çeşitli eksiklikler nedeniyle bunu yapamamıştık. Şimdi tespitlerin yüzde 95’ini bitirdik.” dedi.

YEŞİLLENDİRENİN KAPACAK!

Bakanlık olarak Türkiye’nin orman haritasını çıkardıklarını da kaydeden Eroğlu, “Nerede, ne tür ormanımızın olduğunu artık biliyoruz. Sanayicilerimizi, tüccarlarımızı açık alanların ağaçlandırılması kaydıyla 49 yıllığına kiralamaları için çağrıda bulunuyorum” dedi.

Orman vasfını yitirmiş arazilerin satışına destek çıkan Ankara Ticaret Odası Başkanı Salih Bezci, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’ndan Ankara’ya Botanik Parkı yapılmasını istedi. Bakan Eroğlu da bu konudaki çalışmaların devam ettiğini aktardı. (ANKARA)

www.evrensel.net