20 Mayıs 2015 16:10

Davutoğlu: HDP toplumu kutuplaştırıyor

Paylaş

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara'daki Şehit Yakınları ve Gaziler İçin İş Kurası Töreni'ne katıldı.

ATO Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen törende konuşan Davutoğlu, HDP’ye dönük saldırılar için ‘Hükümetin saldırılarda sorumlu olduğuna’ dönük açıklamalar yapan HDP’yi toplumu kutuplaştırmakla suçladı.

Davutoğlu muhalefet partileri için ‘tahrikkar bir tutum içine girdiklerini düşünüyoruz’ ifadelerini kullanırken, kendi partilerine de saldırı olduğunu şu sözlerle açıkladı: “Birçok yerde il binalarımıza, milletvekili adaylarımıza yapılan saldırılar söz konusu oldu. Van'da, Ağrı'da, Siirt'te doğrudan milletvekili adaylarımızın otobüsleri ve kendileri hedef edildi. İlk miting yaptığımız gün ben oradan çağrıda bulunmuştum. Gelin bu seçim dönemini bir barış ve demokrasi şöleni haline dönüştürelim. “

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı geçmiş olsun dilememekle eleştiren ve sorumlu hükümettir açıklamaları yapan HDP için “Sayın Cumhurbaşkanımızı da bu seçim kampanyasının içine katarak ona, bana, Ak Parti teşkilatına ağır hakaretlerle şu ana kadar bir kampanya yöntemi geliştirmeye çalıştılar. Biz her zaman siyasette edebin öncüsü olduk. Ak Parti teşkilatları hiçbir yerde gerginliğin tarafı olmayacaklardır” dedi.

Davutoğlu HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı da halkı kutuplaştırmakla suçladı Davutoğlu “HDP Eş Başkanı açık bir şekilde bunun sorumlusunun hükümet hatta hükümetin de ötesinde cumhurbaşkanımızın olduğuna dair hiç mesnedi olmayan ve seçimlere bir anlamda öfke ve kutuplaşma virüsü bulaştırmaya çalışan bir yaklaşım sergiledi” ifadesini kullandı. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Kamp Armen’e çocuklarıyla geldiler

SONRAKİ HABER

Burdur'da çocuğa cinsel istismar iddiası üzerine 4 kişi tutuklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa