20 Mayıs 2015 15:49

TSK: PKK 1 asker ve 1 TÜRKSAT çalışanını kaçırdı

Türk Silahlı Kuvvetleri Genel Kurmay Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, 'Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristler tarafından, Muş / Merkez Mescitli Köyü ile Bostankent Köyü arasında kalan bölgede, biri Jandarma Uzman Onbaşı olmak üzere iki kişi kaçırılmıştır' denildi.

Paylaş

Genelkurmay Başkanlığı, Muş'ta çocukluk arkadaşları olan jandarma uzman onbaşı ile TÜRKSAT görevlisinin PKK tarafından kaçırıldığını iddia etti.

Mardin İl Jandarma Komutanlığında görevli olan ve kimliği gizli tutulan 1 uzman onbaşı, izinli olarak geldiği memleketi Erzurum'dan,TÜRKSAT'a ait uydu kontrolü yapan şirket çalışanı arkadaşı ile birlikte 18 Mayıs günü Muş'a gitti. Adı açıklanmayan şirket çalışanının Baltaş Köyündeki radyolink istasyonunu kontrol ettikten sonra merkezle bağlantısı kesildi.

İddiaya göre, Muş'un merkez Mescitli Köyü ile Bostankent Köyü arasında kalan bölgeye TÜRKSAT'a ait yansıtıcıyı kontrol için saat 20.30'da 25 AV 528 plakalı otomobille giden uzman onbaşı ile TÜRKSAT görevlisi, PKK militanları tarafından kaçırıldı. 19 Mayıs günü saat 13.30 sıralarında Ankara TÜRKSAT Genel Müdürlüğünde görevli yetkililer tarafından, saha çalışmasına çıkan bir personele ulaşılamadığı ve kendisinden bilgi alınamadığı İl Jandarma Komutanlığımıza bildirildi.

Muş valiliği internet sitesinden yapılan açıklamada, çocukluk arkadaşı olan uzman onbaşı ile TÜRKSAT görevlisinin PKK mensuplarında kaçırılmış olabileceği üzerinde durulduğu belirtilirken Genelkurmay Başkanlığı, iki kişinin PKK tarafından kaçırıldığını internet sitesinden duyurdu. Açıklamada, "Bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından, Muş / Merkez Mescitli Köyü ile Bostankent Köyü arasında kalan bölgede, biri Jandarma Uzman Onbaşı olmak üzere iki kişi kaçırılmıştır" denildi. (ANKARA)

Muş'un Bulanık ilçesi ve Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde askeri operasyon

Yüksekova'nın İspiriz Dağlarında yurttaşlara müdahale: 1 yaralı, 13 gözaltı

ÖNCEKİ HABER

ASM Çalışanlarının 3 günlük grevi başladı: 'Ölene kadar çalış' dayatması

SONRAKİ HABER

Denizli’de yargı reformu paneli yapılacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa