17 Mayıs 2015 21:14

Fenerbahçe, 3.'lük maçında CSKA'ya yenildi

Turkish Airlines Euroleague Dörtlü Final'de üçüncülük maçında karşılaştığı CSKA Moskova’ya 86-80 mağlup olan Fenerbahçe Ülker, dördüncü oldu.

Paylaş

Turkish Airlines Euroleague Dörtlü Final'de üçüncülük maçında karşılaştığı CSKA Moskova’ya 86-80 mağlup olan Fenerbahçe Ülker, dördüncü oldu.

Fenerbahçe Ülker, maça Oğuz Savaş, Nemenja Bjelica, Bogdan Bogdanovic, Kenan Sipahi ve Melih Mahmutoğlu 5'iyle başladı. CSKA Moskova’nın 12 sayılık serisiyle başlayan mücadelede sarı lacivertlilerin ilk sayısı yaklaşık 4 dakika sonra Nemenja Bjelica’dan geldi. Vesely ile hanesini 4’e yükselten Fenerbahçe Ülker, Goudelock’ın 3 üçlüğüyle farkı 14 sayıya indirdi ve periyodu 13-27 geride bitirdi.

Bjelica’nın isabetli serbest atışlarıyla başlayan ikinci periyotta basit hatalarla oynayan sarı lacivertli ekip, rakibin hücumlarını engelleyemeyince 21 sayı geri düştü (06:04). Mücadelenin devamında Vesely ve Luka Zoric’in sayılarıyla hanesini 20’ye yükselten Fenerbahçe Ülker, savunma hatalarının önüne geçemedi ve skor farkı 25 sayıya yükseldi. Kalan sürede skor farkını kapatamayan sarı lacivertli takım, soyunma odasına 24-48 geride gitti.

Rakibin basketiyle başlayan üçüncü periyotta Nikos Zisis skoru 26-50’ye getirdi. Karşılıklı sayılarla devam eden mücadelede Nemenja Bjelica skoru 30-54 yaptı (06:46). Nikos Zisis’in üçlüğüyle skor farkını 21 sayıya indiren Fenerbahçe Ülker, televizyon molasını 35-56 geride geçti. Moladan Bjelica’nın isabetli serbest atışlarıyla dönen sarı lacivertli ekip, Goudelock’ın üçlüğüyle farkı 16 sayıya indirdi (40-56). Rakibin serbest atışlarına Bogdanovic’in 5 sayılık serisiyle yanıt veren Fenerbahçe Ülker, skoru 45-60’a getirdi. Karşılıklı sayılarla devam eden oyunda Zisis ve Goudelock ile sayılar üreten sarı lacivertliler, farkı 13 sayıya indirdi. Semih Erden’in son saniye smacıyla skor farkını 11 sayıya indiren Fenerbahçe, periyodu 55-66 geride bitirdi.

Dördüncü periyoda Goudelock’ın 4 sayılık serisiyle başlayan Fenerbahçe Ülker, farkı 7 sayıya indirdi ve skoru 59-66’ya getirdi. Rakibin sayılarına Semih ve Goudelock’ın sayılarıyla yanıt veren sarı lacivertli takım, farkı 3 sayıya indirdi ve skoru 67-60’a getirdi. Nikos Zisis’le skor 70-70 olurken, CSKA Moskova üçlükle 3 sayı öne geçti. Goudelock ile farkı 1 sayıya indiren Fenerbahçe, rakibin sayısına Bjelica’nın üçlüğüyle yanıt verdi ve maçı 77-77’de eşitledi. CSKA Moskova’nın isabetli serbest atışlarla 4 sayı öne geçtiği zorlu mücadelede Bjelica ile farkı 3 sayıya indiren Fenerbahçe Ülker, kalan sürede farkı kapatamadı ve mücadeleden 86-80 mağlup ayrıldı. (SPOR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

IŞİD, Ramadi'de 2 günde 500 kişiyi öldürdü

SONRAKİ HABER

Fenerbahçe Üniversitesinde akademisyenler "bölüm kapanacak" diye işten çıkarıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa