17 Mayıs 2015 15:42

Türker: CHP'ye verilen her oy AKP'ye verilmiş olacak

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Masum Türker, kendilerine söylenen 'oyları bölüyorsunuz, verilen her oy AKP'ye gidiyor' sözünü reddettiklerini söyleyerek, 'İddia ediyorum. CHP'ye verilen her oy AKP'ye verilmiş olacak. Çünkü AKP ve CHP koalisyonun temelleri atılmış bulunmaktadır' dedi.

Paylaş

DSP Genel Başkanı Masum Türker, Almus'un Ataköy Beldesi tarafından düzenlenen festivale katılmak üzere Tokat'a geldi. Kentte ilk olarak partisinin il başkanlığını ziyaret eden Türker, burada basın toplantısı düzenledi. Haziran ayında yapılacak olan genel seçimler öncesi çalışmalarını sürdürdüklerini söyleyen Türker, bu seçimin Türkiye'nin 50 yıllık geleceğini belirleyeceğini belirtti.

'BASKI YAPIP ÇALIŞTIRMIYORLAR'

Türker, "İstihdam edilen bütün şoförleri hemen anında ana muhalefet partisi mensupları 'oyları bölüyorsunuz' diye baskı yapıyor. 'Oyları bölüyorsunuz, verilen her oy Ak Parti'ye gidiyor' sözünü reddediyoruz. İki seçimde Demokratik Sol Partililer CHP'ye oy verdi. Ama CHP'den seçilen milletvekilleri seçildikten sonra Ak Parti'ye geçti. Asıl tehlikeli olan milletvekili olduktan sonra ona oy verenlerin çizgisinden devam etmeyip muhalefet edilen partinin saflarına geçmektir. 'Geçti ne yapalım' diyecekler, siz de göstereceğiniz adayları sağlıklı seçseydiniz. Kaldı ki şu anda şimdi iddia ediyorum. CHP'ye verilen her oy Ak Parti'ye verilmiş olacak. Çünkü Demokratik Sol Partiyi de bölen eskiden bizim davet ettiğimiz ama sonradan bize karşı çalışan sayın Kemal Derviş'in çöpçatanlığında şu anda Ak Parti ve CHP koalisyonun temelleri atılmış bulunmaktadır. Bu seçimin sonunda eğer CHP, Ak Parti ile koalisyon kuracaksa o zaman Ak Parti'den kurtulalım diye herkes oraya oy verilsin istendiği zaman o verilen oylar Ak Parti'ye verilmiş olmayacak mı. Çıksınlar genel başkanları desin ki 'hayır olmayacağız'. Sana FOX Tv'de soru soruldu 'AK Parti ile koalisyon kurarmısınız' diye, topu taca attın, evet yada hayır yanıtı vermedin" dedi.

'DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI KALDIRILMAMALIDIR'

Türker, şöyle konuştu: "Örneğin Diyanet İşleri Başkanlığı'nın kaldırılması muhalefet partileri tarafından dile getiriliyor. Bu ülkede asla Diyanet İşleri Başkanlığı kaldırılmamalıdır. Ama Türkiye'de de Alevi vatandaşlarımız cemevleri için ibadet yeri diyorsa da buna hak vermeli ve diyanet işleri bünyesinde Alevi vatandaşlarımızın ve cemevlerinin statüsü belirleyen düzenleme muhakkak yapılmalıdır. Diyanet işleri kalkarsa ne olur biliyor musunuz, her şehirdeki her cami oradaki cemaatin kontrolüne geçer. O cemaatin illerde hangi tarikat hangi inanç olacağını bilemeyiz." (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Metal işçileri net konuştu: Taleplerimiz kabul edilmeden direniş bitmez

SONRAKİ HABER

Mısır’ın devrik Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi mahkeme salonunda öldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa