17 Mayıs 2015 00:17

İstanbul’da 30 yöre derneği HDP'ye desteklerini açıkladı

Paylaş

Pendik Karakoçanlar Derneği'nde, 30 yöre derneği HDP'ye desteklerini açıkladı. HDP'ye destek bildirgesini okuyan Karakoçanlar Dernek Başkanı Ramazan Erdoğan, "HDP'nin 7 Haziran genel seçimlerin de güçlü bir iktidar alternatifi olduğunu görüyoruz" dedi.

Seçimlere az bir süre kalırken, HDP'ye katılım ve destek açıklamaları da gün geçtikçe büyüyor. Özellikle yerellerin gücünü önemseyen ve yerel yönetimleri öne çıkartan politikalarından dolayı, yöre derneklerinin HDP'ye dönük ilgisi gittikçe artmakta. 30 yöre derneği, Pendik Karakoçanlar Derneği'nde yaptıkları basın açıklaması ile HDP'ye desteklerini duyurdu. Açıklamaya, HDP İstanbul Milletvekili Adayı Mehmet Zahir Sarıtaş, dernek başkanları, dernek yöneticileri ve çok sayıda yurttaş katıldı. Dernekte bulunan yurttaşlar, açıklama sonrasında hep bir ağızdan, "Bizler HDP, Bizler Meclise" ve "Hak, hukuk, adalet HDP'yle gelecek" sloganları attı. 

Açılış konuşmasını yapan Pendik Bitlis Dernek Başkanı Haydar Çetin, "Bizler bu süreçte var olmak istiyoruz. Halk olarak temel bir varlığımız olsun istiyoruz. Bu yüzden Halkların partisi olan HDP' yi destekliyoruz. Oylar HDP'ye" ifadelerini kullandı.

Açılış konuşmasının ardından HDP'ye destek bildirgesini okuyan Karakoçanlar Dernek Başkanı Ramazan Erdoğan, ekonomik ve siyasi krizler sonrasında hak,adalet ve özgürlük vaatleriyle girdiği ilk seçimde tek başına iktidar olan AKP'nin, yıllardır toplumun geniş kesimlerinin mağduriyetlerini kullanarak iktidarda kalmayı başardığını vurguladı.

ERDOĞAN: AKP DİKTATÖRLÜĞÜNDEN KURTULMANIN TEK YOLU HDP'DİR

Bireysel çıkar ve hırslara teslim olan AKP iktidarından kurtulmanın tek yolunun HDP olduğunu vurgulayan Erdoğan, "HDP'nin 7 Haziran genel seçimlerinde güçlü bir iktidar alternatifi olduğunu görüyoruz" dedi. Seçimlerde kullanılacak her oyun HDP'nin barajı aşması konusunda ve ülkenin yeniden inşasında birer mihenk taşı olacağını belirten Erdoğan, bu düşünceyle HDP'yi destekleme kararı aldıklarını ve bu büyük başarıya ortak olma mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. 

Son olarak söz alan HDP İstanbul 1'inci Bölge Milletvekili Adayı Mehmet Zahir Sarıtaş ise, Türkiye'nin geleceği açısından duyulan kuşkuları yok edecek tek partinin HDP olduğunu vurguladı.

AÇIKLAMAYI DESTEKLEYEN DERNEKLER:

Pendik Bitlis'liler Derneği - Elazığ Karakoçan Okçular Derneği - Kaynarca Iğdır'lılar Derneği - Siirtliler Derneği - Muşlular Derneği - Ali Baba Sultan Cemevi - Ağrılılar Derneği - Erzurum Karayazı Derneği - Van Gürpınar Derneği - Kavakpınar Bitlis liler Derneği - Esenyalı Iğdır lılar Derneği - Er-Sül - Derneği
Bingöl Kığı Açıkgüney Derneği - Bitlis Tatvan Alan Derneği - Kars Kağızman Tillik Derneği - Tokat Leveke Derneği - Kars Verimli Derneği - Sivas Hafik Karlı Derneği - Elazığ Karakoçan Çayırgülü Derneği Kar-Def - Bi-Def (DİHA)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Kürt internetinin özgün sesi: Diyarname

SONRAKİ HABER

Eğitim Sen: Öğretmen yoksullaştı, borçlandı, değersizleşti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa