15 Mayıs 2015 16:04

Hüda-Par üyelerinden silahlı ve demir çubuklu saldırı: 4 yaralı

Kızıltepe'de Hür Dava Partisi seçim aracına zafer işareti yapan çocuk saldırıya uğradı. Olaya tepki gösteren esnafa da saldıran Hür Dava Partisi üyeleri, demir çubuk ve sopalarla 4 yurttaşı yaraladı, havaya ateş açtı.

Paylaş

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde bulunan Musa Anter Caddesi'nde Hür Dava Partisi seçim aracının geçtiği sırada zafer işareti yapan bir çocuk, Hür Dava Partisi üyelerinin saldırısına uğradı. Saldırıya tepki gösteren kimi esnaflar ile Hür Dava Partisi üyeleri arasında gerginlik çıktı. Hür Dava Partisi üyeleri yanlarında bulunan silahlarla havaya ateş etti. Daha sonra araçlarından demir çubuk ve sopalar çıkartan 5-6 kişilik grup, esnaflara saldırmaya başladı. Saldırıda soy isimleri öğrenilemeyen Ahmet ve Emin isimli iki gencin de aralarında bulunduğu 4 yurttaş, kafa ve yüzlerinden aldıkları darbeler sonucu yaralandı. Halkın tepki göstermesi üzerine Hür Dava Partisi üyeleri araçlarına binerek saldırı yerinden uzaklaştı. 

Yaşanan saldırının ardından bir saat sonra olay yerine gelen polis ekipleri, incelemeler yaptıktan sonra caddede bulunan silah mermilerinin boş kovanlarını topladı. Mahallede gergin bekleyiş devam ediyor. (Mardin/DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Polisin vurduğu çocuk ameliyat edilecek

SONRAKİ HABER

Hakkari'de eylem ve etkinliklere bir ay yasak getirildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa