12 Mayıs 2015 14:50

Erdoğan'a hakaretle yargılanan Emrah Serbes için zorla getirme kararı

Paylaş

Bir televizyon kanalındaki programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle yargılandığı duruşmaya gitmeyen Yazar Emrah Serbes hakkında zorla getirilme kararı verildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bilal Erdoğan’ın katılmadığı duruşmaya Erdoğan’ın avukatı Ferah Yıldız katıldı. Hakim, sanık Serbes ve avukatının duruşma saati belli olmadığı, başka mahkemelerde duruşmaları bulunduğu gerekçesiyle mazeret dilekçesi verdiğini iddia etti.

Avukat Yıldız, şikayetlerinin devam ettiğini ve davaya katılmak istediklerini söyledi. Sanık hakkında zorla getirilme kararı verilmesini talep etti.

Mahkeme, sanık ve avukatının mazeretini kabul etmedi, Serbes hakkında zorla getirilme kararı verdi. Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan’ın davaya katılma taleplerini kabul eden mahkeme, duruşmayı erteledi.

Konuya ilişkin Twitter'dan açıklama yapan Emrah Serbes, “Ben sabah duruşmaya gittim, hakim yok dediler geri döndük, başka bir hakime yakalama kararı çıkartmışlar." ifadesini kullandı.

CNNTÜRK kanalında ‘Burada Laf Çok’ programındaki ifadeleri nedeniyle Serbes hakkında, hakaret suçlamasıyla dava açılmıştı. (CİHAN)

ÖNCEKİ HABER

Emekçiler Kenan Evren'i davul zurnayla uğurladı

SONRAKİ HABER

10 Ekim Ankara Katliamı davası kitabı "Duymak Zorundasınız" Eskişehir'de tanıtıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa