12 Mayıs 2015 12:19

HDP, Adana’da kadın seçim bürosu açtı

Paylaş

Kadınların eşit şekilde temsil edildiği HDP, kadınlara yönelik seçim çalışmalarını sürüyor. Adana’da HDP Kadın Komisyonu  Barajyolu altı buçuk durakta kadın seçim irtibat bürosu açtı. Açılışa kadınların coşkusu damgasını vurdu.

Burada konuşan HDP Adana Milletvekili Adayı Meral Danış Beştaş, kadınların HDP çalışmalarında en önde yer aldığını, HDP’nin bir kadın partisi olduğunu vurguladı. “Tek kadın seçim bildirgesi yayınlayan parti HDP’dir” diyen Beştaş, Kürt, Türk, Arap, Çerkez adayların temsil edildiğini belirterek LGBTİ bireylerin HDP’de temsiliyet bulabildiğini ifade etti.

AKP’nin kadın cinayetlerinde erkekleri koruyan bir politika izlediğine dikkat çeken Beştaş, kadın cinayetlerinin insanlığa karşı işlenmiş suçlar olarak nitelendirerek kadın cinayetleri ve kadına yönelik şiddetten yargılananların  “haksız tahrik” ve “haksız tahrik indirimleri”nden yararlanmalarının önüne geçeceklerini söyledi. Öte yandan HDP Adana Milletvekili Adayı Hatice Kavran ev toplantılarında kadınlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Kavran, IŞİD'in köylerine yönelik saldırıları sonucu yurtlarında uzakta yaşayan Kobanêli kadınlarla bir araya geldi. Kavran, HDP’nin yeni yaşam projesinden söz ederek, her rengin HDP’de yer bulduğunu ifade etti.

Diğer yandan HDP Adana milletvekili adayları Rıdvan Turan ve Vedat Özkan, Adana’nın Seyhan ilçesi Gülbahçe ve Küçükdikili mahallelerinde halk toplantılarında konuştu. (AdanaEVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

İzmir’de 500 aydından HDP’ye destek

SONRAKİ HABER

"Ali Babacan, Erdoğan’a partiden ayrılacağını söyledi" iddiası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa