11 Mayıs 2015 23:27

AKP Şırnak il başkanının aşiretinden yüzlerce kişi HDP'ye katıldı

AKP Şırnak İl Başkanı Mehmet Aşan'ın mensubu olduğu aşiretten yüzlerce kişi yapılan kitlesel bir törenle HDP'ye katıldı.

Paylaş

AKP Şırnak İl Başkanı Mehmet Aşan'ın mensubu olduğu aşiretten yüzlerce kişi yapılan kitlesel bir törenle HDP'ye katıldı.

AKP Şırnak İl Başkanı Mehmet Aşan'ın mensubu olduğu Xalumeri aşiretinden yüzlerce kişi Bahçelievler Mahallesi'nde bulunan HDP seçim irtibat bürosunda düzenlenen kitlesel bir törenle HDP'ye katıldı. HDP Şırnak il örgütü yöneticileri, Şırnak Belediye Eşbaşkanları Eylem Onuk ve Serhat Kadırhan, DBP Eş Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Aslan, kurum temsilcisinin yanı sıra yüzlerce yurttaşın törende yerini aldı. Törende konuşan DBP Eş Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Aslan, her geçen gün farklı kentlerde farklı aşiretlere mensup binlerce yurttaşın AKP'nin politikalarına artık dur demek için HDP'ye katılarak güçlerine güç kattığını ifade etti.

HDP'ye katılan aile adına konuşan Mustafa Yetik ise, HDP'ye katılım nedenlerini şu sözlerle açıkladı: "Biz aile olarak önümüzdeki seçimi Kürt halkı açısından varlık yokluk seçimi olarak görüyoruz. Bu varlık yokluk seçimleri döneminde kardeşlerimize elimizi uzatıyor, bundan sonra canımız ve kanımızla partimizin yanındayız. Elimizden ne geliyorsa aile olarak yapmaya hazırız."

Yapılan konuşmaların ardından "Biji yekitiya Kurdan" sloganları eşliğinde aile mensuplarına HDP rozetleri takıldı. (Şırnak/DİHA)

ÖNCEKİ HABER

TEM'den geçecek araç sürücüleri için uyarı

SONRAKİ HABER

Kürt yazarlardan İzmir’deki festivale tepki

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa