11 Mayıs 2015 15:48

HDP, İzmir mitingine Çipras'ı davet etti

HDP, 23 Mayıs Cumartesi günü yapacağı İzmir mitingi için Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras'a resmi davet gönderdi. Mitingte Yunan bir şarkıcı da şarkılarıyla barış mesajları verecek.

Paylaş

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 23 Mayıs Cumartesi günü saat 12.00'da Alsancak Gündoğdu Meydanı'nda İzmir mitingini yapacak. HDP, mitinge Yunanistan'da iktidara gelen SYRIZA'nın yöneticilerini ve Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras'ı da davet etti. Çipras, yıllardır kemer sıkma önlemlerini çeken Yunan halkı için değişim umudu olmuştu. HDP'nin mitinginde bir Yunan şarkıcının da şarkıları ile barış mesajları verceği açıklandı.

HDP İzmir Eş İl Başkanı Cavit Uğur, İzmir mitingine Aydın ve Manisa örgütlerinin de katılacağını belirterek, duyuru için 500 bin adet el ilanı, 2 bin adet raket dağıtacaklarını, radyo ve televizyonlara reklam verileceğini, sesli anons araçlarının kent içinde turlayacağını anlattı. Uğur, "İzmir'deki çıtamızı gösterecek bir çalışma yapıyoruz. İzmir'de Demirtaş'ın büyük heyecan yaratacağını biliyoruz. Syriza'da yönecileri ile Çipras'ı davet ettik. Yunan bir şarkıcı da gelecek. Kürtler, Türkler ve Ege'nin öte yakasıyla birlikte bir kardeşlik duygusu yaratacağız" dedi. (DHA)

SYRIZA'dan Bournos: HDP korkuya karşı umudu yükseltiyor

ÖNCEKİ HABER

Nikahta direniş pankartı

SONRAKİ HABER

İstanbul güne yağmurla başladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa