10 Mayıs 2015 19:06

Bıçaklanarak öldürülen ÖDP’li Bahadır Grammeşin son yolculuğuna uğurlandı

İstanbul Kadıköy’de bıçaklanarak öldürülen Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) ve Haziran Hareketi üyesi Bahadır Grammeşin Edirne’de son yolculuğuna uğurlandı.

Paylaş

Partili bir arkadaşının askere uğurlama eğlencesinden dönenBahadır  Grammeşin ve arkadaşlarıyla bir grup arasında kadın arkadaşlarına sözlü tacizde bulunulduğuiçin tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine karşı gruptaki kişiler ellerine aldıkları bıçak ve diğer kesici aletlerle Bahadır Grammeşin ve arkadaşlarına saldırdı. Yapılan saldırı sonucunda ağır yaralanan Grammeşin hayatını kaybetti. Yaralanan diğer iki arkadaşı ise hastanede tedavi altına alındı.

Hayatını kaybeden Bahadır Grammeşin’in cenazesi memleketi Edirne’ye getirildi. Buçuktepe Mezarlığı’na defnedilen Grammeşin'in cenazesine ÖDP Genel Başkanı Alper Taş ve çok sayıda partili katıldı.

Burada gazetecilere açıklamada bulunan Alper Taş, olayı "Kalleş bir ölüm" olarak değerlendirdi. Taş, "Açıkçası adil olmayan bir ölüm oldu. Sonuçta hayat varsa ölüm de var, bu hayatın gerçekliği ama bu bizim kabullenebileceğimiz bir ölüm değil. Çünkü adil olmayan bir biçimde yaşamına son verdiler. Hak etmedi böyle bir ölümü." dedi.

ÖDP Genel Başkanı Taş şunları söyledi: "Bir arkadaşının askere gitme mutluluğunu paylaşmak için beraberlerdi arkadaşlarımızla. Arkadaşlarını askere uğurlama toplantısı yapmışlardı. Sonrasında evlerine giderken, maalesef büyük kentler güvenilmez kentler haline geldi. Can güvenliğinin olmadığı kentler haline geldi. Tabi yanlarında kadın arkadaşlarımız da var. Gecenin bir vakti kadın arkadaşlara yapılan tacizden kaynaklı olarak arkadaşlarımız, kadın arkadaşlarımıza yapılan taciz karşısında, bu taciz girişiminde bulunan insanlarla bir kavgaya girmişler, girişmişler. Olabilecek olan bir şey fakat sonrasında bu kavganın akabinde bardan 19’a yakın insan bıçaklı, satırlı iniyorlar ve bizim 9-10 arkadaşımıza acımasızca saldırıyorlar. Bahadır’ın da içinde yer aldığı arkadaşlarımızın diğer gruba dönük herhangi bir can güvenliklerini tehdit edecekleri bir durumları yok. Ellerinde herhangi bir şeyleri yok. Sadece tacizden kaynaklı ortaya çıkan bir kavga var ama oradan inen insanlar, katiller sürüsü öyle söyleyelim, acımasızca öldüresiye arkadaşlarımızı bıçaklıyorlar. İki kardeşimiz de hastanede yaşam mücadelesi veriyor. Gerçi şu an kazanmış gibi gözüküyorlar ama ciddi yaralar aldılar. Vücutlarında çok tahribat var. Bahadır'ı, atardamarına gelen bıçaktan dolayı kan kaybından kaybediyoruz." (CİHAN)

Bahadır Grammeşin yerdeyken bıçaklanmış

ÖNCEKİ HABER

Hollywood yıldızı, IŞİD'e karşı YPG'ye katıldı

SONRAKİ HABER

Burdur'da çocuğa cinsel istismar iddiası üzerine 4 kişi tutuklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa