10 Mayıs 2015 13:21

Mitingde dövülen kadını AKP'liler bir kez daha darp etti

AKP mitinginde zafer işareti yaptığı için Başbakanlık korumaları ve polisler tarafından darp edilen ve alandan çıkarılan Aygül Nayci'nin, olayın kamuoyunda geniş yankı bulmasının ardından AKP'liler tarafından çağrıldığı parti binasında önce tehdit edildiği ardından tekrar darp edildiği ortaya çıktı. Olay günü gözaltına alınarak bırakılan Nayci'nin, 8 Mayıs günü ise bir kez daha gözaltına alınıp sorgulandığı öğrenildi.

Paylaş

AKP'nin 6 Mayıs'ta Ağrı'da düzenlediği mitingde üst araması esnasında yaşanan tartışmanın ardından miting alanına giren ve zafer işareti yaptığı için Başbakanlık korumaları ve polisler darp edilen Aygül Nayci'nin, olayın kamuoyunda duyulmasının ardından bir kez daha darp edildiği ortaya çıktı.

Miting günü ifadesinin alınmasının ardından bırakılan Nayci, 8 Mayıs günü AKP İl Teşkilatı tarafından telefondan aranıp, "Gel sorunu çözelim" denilmesi üzerine il binasına gitti. Yıllardır AKP'nin verdiği kömür ve çocuk paraları nedeniyle AKP'ye oy veren Nayci, il binasına gittikten sonra AKP'liler tarafından tehdit edilerek darp edildi. 

ÖNCE ÇAĞIRIP SONRA TEKMELEDİLER! 

AKP Kadın Kolları'nda olduğunu söylediği Beyza adlı kadının kendisini çağırdığını, AKP seçim bürosuna gittiğinde kalabalık bir grubun kendisini karşıladığını belirten Nayci, yaşadığı darp olayını şu sözlerle anlattı: "İçeri girince içlerinden biri 'Ben de Kürt'üm. Sen neden durmuyorsun? Sen neden mitingde zafer işareti yaptın' diye sordu. Sonra büroda olanların hepsi bana bağırdı. Aralarında adını bilmediğim bir erkek bana tekme attı." 

'HAKARETE MARUZ KALDIM' 

Hakaretlerin, kendisini çağıran Beyza adlı kadının gelmesi ile daha da arttığını belirten Nayci, "Onlar beni azarladıktan sonra Beyza büroya geldi. Büroda oturan uzun boylu ve takım elbiseli bana bağırdı. 'Senin ağzını burnunu kırarım' dedi. Çok korktum. Sonra beni alıp bir odaya götürdüler. Beni tartaklayanları şahsen görsem tanırım, ama isimlerini bilmiyorum" dedi.

TEKRARDAN GÖZALTINA ALINDI

AKP binasından çıktıktan sonra eve geldiğini belirten Nayci, öğle 12.00 sularında sivil polislerin evine geldiğini, savcılık tarafından ifade alınacağını söylenerek karakola götürüldüğünü söyledi. Karakolda yaklaşık 3 saat kaldığını belirten Nayci, karakolda kendisine zafer işareti yaptığını gösteren görüntünün gösterildiğini, bu eylemi neden yaptığını sorduklarını söyledi. Polislerin sadece zafer işareti yaptığı görüntüleri gösterdiğini, ancak dövülme anını göstermediğini belirten Nayci, "Sivil polisler ifademi aldılar. Polisler emniyette bana bağırıyorlardı. 'Sen neden böyle bir şey yaptın. Yaptığın şey yanlıştır. Sen neden zafer işareti yaptın? Kim sana yap dedi? Arkadaşların için mi yaptın?' diyorlardı. Karakolda benim fotoğraflarımı çekip ve parmak izlerimi aldıktan sonra ifademi aldılar ve beni bıraktılar" diyerek yaşadıklarını anlattı.

'YILLARDIR AKP TARAFINDAN KANDIRILDIM' 

Yıllardır AKP'nin kendisini kandırdığını söyleyen Nayci, "Kürtleri kandırıp kendilerine oy topluyorlar. Kürt partileri hakkında çok yalan şey söylüyorlar. Oysa öyle bir şey yok. Kadınları kandırıyorlar. Kadınlar artık kanmasın bunlara. Bana 'Siz kömür alıyorsunuz, çocuk parası alıyorsunuz' diyorlardı. Bunlarla bizi kandırıyorlar" dedi. 

İddialara ilişkin aradığımız AKP Ağrı İl Başkanı Abdurrahman Çetin, yaşananlardan haberdar olmadığını savundu. 

ÖNCEKİ HABER

Makedonya’da şiddetli çatışmalar sürüyor

SONRAKİ HABER

İzmir Emek Gençliğinden Menemen Belediye Başkanı’na ziyaret

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa