‘Kadın cinayetleri artacak’

‘Kadın cinayetleri artacak’

DİSK Kadın Komisyonu, mevcut politikalar nedeniyle kadın cinayetlerinin önümüzdeki dönemlerde artacağına ilişkin kaygılı olduklarını belirterek, kadınların merkeze alındığı bir kadın politikası yürütülmesi istedi.DİSK Kadın Komisyonu, kadın cinayetlerine ilişkin yazılı açıklama yaptı. Komisyon, kadınlar hayatlarındaki en

DİSK Kadın Komisyonu, mevcut politikalar nedeniyle kadın cinayetlerinin önümüzdeki dönemlerde artacağına ilişkin kaygılı olduklarını belirterek, kadınların merkeze alındığı bir kadın politikası yürütülmesi istedi.

DİSK Kadın Komisyonu, kadın cinayetlerine ilişkin yazılı açıklama yaptı. Komisyon, kadınlar hayatlarındaki en yakın erkek tanıdıkları tarafından öldürüldğüne işaret ederek, “Kadınlar, anne, eş, kızkardeş oldukları için değil, kadın oldukları için öldürülüyor. Yani, öldürülmek için kadın olmak yeterli!” görüşünü ifade etti. Açıklamada, kadınlara özel bir bakanlık kurulması talebi dile getirildi. Komisyon açıklamasında önümüzdeki günlerde kadın cinayetlerinin artacağından duyulan kaygı da dile getirildi. Açıklamada, sığınma evlerinin çoğaltılması istenerek, Din Bir Sen’in yaptığı açıklamaya sert tepki gösterildi. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net