09 Mayıs 2015 12:39

Ford Otosan’da işten atmalar sürüyor

Paylaş

Bosch’da imzalanan sözleşmenin ardından Bursa’da Renault, Tofaş, Coşkun Öz, Mako gibi işyerlerinde yaşanan eylemleri sosyal medyada paylaşan işçilerin 1 Mayıs arifesinde işten atıldığı Ford Otosan’da işten atmalar sürüyor.
Kendi aralarında Diren Ford isimli bir sayfa açan Ford işçilerinden biri daha bu sayfadaki paylaşımı nedeniyle işten atıldı. Dün gece vardiyasında yaşanan olayda, yine bu sayfadaki kimi paylaşımları beğenen işçiler de sendika temsilcileri ve ustabaşılar tarafından tehdit edilirken, işten atmaların sürebileceği söyleniyor.
Dün gece işten atılan ve sayfada e-devlet şifresini elinde tuttuğunu gösteren bir fotoğrafı paylaşan 5 yıllık bir Ford Otosan işçisi, performansı yüksek olmasına rağmen kendisine verilen fesih bildiriminde performans gerekçesi ile işten atıldığını söylerken asıl gerekçenin sayfada yaptığı paylaşımlar olduğunu kaydetti. İnsan Kaynaklarında görevli personele de esas gerekçenin sendikal nedenlerle olduğunu söylediğini aktaran Ford işçisi, işe iade davası açacağını ve Türk Metal Sendikası’nın işçi düşmanı tutumunun bu işten atmalarla bir kez daha görüldüğünü dile getirdi. (Kocaeli/EVRENSEL)

 

ÖNCEKİ HABER

Mersin'de HDP seçim bürosuna saldırı

SONRAKİ HABER

Gezi davasında iddianame 312'ye yaslanamadı, çöktü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa