08 Mayıs 2015 23:35

AKP Şırnak milletvekili adayı Rézgin Birlik'in ailesi kitlesel bir törenle HDP'ye katıldı

AKP Şırnak dördüncü sıra milletvekili adayı Rézgin Birlik'in ailesi HDP Bahçelievler mahallesi seçim irtibat bürosunda yapılan kitlesel bir törenle HDP'ye katıldı.

Paylaş

 AKP Şırnak dördüncü sıra milletvekili adayı Rézgin Birlik'in ailesi HDP Bahçelievler mahallesi seçim irtibat bürosunda yapılan kitlesel bir törenle HDP'ye katıldı.

Yıllarca AKP Şırnak il teşkilatında çalışan ve bu dönemde AKP'den Şırnak milletvekili adayı olan Rézgin Birlik'in ailesi HDP'nin Bahçelievler mahallesinde bulunan seçim irtibat bürosunu kitlesel ziyaret ederek HDP'ye katıldı. Aralarında Şırnak Belediye Eş Başkanı Eylem Onuk, HDP Şırnak Milletvekili adayı Leyla Birlik, HDP ve DBP Şırnak il örgütü yöneticileri ile yüzlerce yurttaşın hazır bulunduğu HDP seçim irtibat bürosuna, kitlesel bir yürüyüşle gelen Birlik ailesi adına, Zeki Erkan'a DBP Şırnak İl Eş Başkanı Salih Gülenç tarafından HDP rozeti takıldı.

Törende konuşan HDP Şırnak İl Örgütü Eş Başkanı Salih Gülenç, son dönemde hükümetin kirli politikalarını gören çok sayıda ailenin HDP'ye katılarak güçlerine güç kattığını vurgulayarak, "AKP Şırnak milletvekili adayı Rézgin Birlik'in ailesinin büromuza gelerek HDP'ye katılması bizi son derece mutlu etmiştir. Kendilerine evlerine geldikleri ve halkının yanında oldukları için teşekkür ediyor ve bizim yanımızda olacakları için çok sevindik" dedi.

Ardından Erkan ailesi adına konuşan Zeki Erkan, HDP'ye seçimlerde başarılar dileyerek, "Sizinle birlikte olduğumuz için çok mutluyuz. Bundan sonra gönlümüz sizinle, tüm HDP ailesine seçimlerde başarılar diliyorum" açıklamasında bulundu. (Şırnak/DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Tara Jaff, Kürt Kültür Günleri’ne geliyor

SONRAKİ HABER

İZENERJİ işçilerine ve sendikacılara açılan davanın ilk duruşması görüldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa