Le Pen: ‘Avronun sonu geldi’

Le Pen: ‘Avronun sonu geldi’

FRANSA’nın milliyetçi Ulusal Cephe Lideri Marine Le Pen, Avrupa ekonomilerinin birbiri ardına düştüğünü belirterek, “Avroyu kurtarmak mümkün değil. Küresel ekonomiyi ancak altın, gümüş, platinyum gibi metallerin baz alındığı sistemle kurtarabiliriz.” dedi.Fransa’da gelecek yıl yapılacak başkanlık se&

FRANSA’nın milliyetçi Ulusal Cephe Lideri Marine Le Pen, Avrupa ekonomilerinin birbiri ardına düştüğünü belirterek, “Avroyu kurtarmak mümkün değil. Küresel ekonomiyi ancak altın, gümüş, platinyum gibi metallerin baz alındığı sistemle kurtarabiliriz.” dedi.

Fransa’da gelecek yıl yapılacak başkanlık seçimlerinde yarışacak olan Le Pen, Avrupa 1 radyosuna yaptığı açıklamada, AB üyelerini kurtarma planlarının hiçbir şeyi değiştirmediğini savundu. Bu arada Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve İspanya Başbakanı Jose Luis Rodriguez Zapatero ile yeni ekonomik krizle ilgili son gelişmeleri ele alacağı belirtildi.

NPD KAPANABİLİR

Almanya’da aşırı milliyetçi Almanya Miliyetçi Demokratik Partisinin (NPD) ikinci kez kapatılması ile ilgili daha önce itirazları olan Federal İçişleri Bakanı Hans-Peter Friedrich’in şimdilerde bu partinin kapatılması konusunda görüşmelere açık olduğu bildirildi. Hıristiyan Sosyal Birlik Partili (CSU) bakanın bunun için yasal şartların yerine gelip gelmediğini araştırmak istediği bildirildi.  Sachsen Anhalt İçişleri Bakanı Holger Stahlknecht’e (CDU) bir mektup gönderen Federal İçişleri Bakanı, çalışma grubunun oluşturulması için teşekkür etti ve yuvarlak masa toplantılarına katılacağını açıkladı. (DIŞ HABERLER)

www.evrensel.net