Suudi kraldan tehdit gibi nasihat

Suudi kraldan tehdit gibi nasihat

SUUDİ Arabistan Kralı  Abdullah bin Abdülaziz es Suud, Arap halklarından, Ramazan ayı dolayısıyla protesto gösterilerini bırakıp ibadetle meşgul olmalarını istedi. Suudi Arabistan Kralı Abdullah, Arap halklarından ramazan ayı dolayısıyla protesto gösterilerini bırakmalarını ve ramazana yakışır şekilde davranmalarını istedi. Ramazan ayı dolaysıyla b

SUUDİ Arabistan Kralı  Abdullah bin Abdülaziz es Suud, Arap halklarından, Ramazan ayı dolayısıyla protesto gösterilerini bırakıp ibadetle meşgul olmalarını istedi. Suudi Arabistan Kralı Abdullah, Arap halklarından ramazan ayı dolayısıyla protesto gösterilerini bırakmalarını ve ramazana yakışır şekilde davranmalarını istedi. Ramazan ayı dolaysıyla bir açıklama yapan Kral Abdullah, halkın ölümü veya yaralanması ile sonuçlanan hareketlerin durdurulmasını istedi.

Suudi Arabistan’ın doğusunda Şiilerin yaşadığı bölgelerde halk isyanlarıyla karşılaşan, ancak bu itirazları en sert şekilde bastırmaktan çekinmeyen Suud kralı, Ramazan ayının İslam ümmeti için tefrikayı bir kenara bırakma, kardeşlik ve hoşgörü duygusunu geliştirme fırsatı olmasını diledi. Suud kralı başta Bahreyn ve Yemen’i kastederek Arap milletlerinden sokaklara inmeyi bırakmasını isterken bu ülkelerde halk hareketlerine müdahale eden dış güçlerin askerlerinin de çekilmeyeceğini açıkladı. (DIŞ HABERLER)

www.evrensel.net