08 Mayıs 2015 12:02

Seçim çalışmasından dönen HDP'liler kaza yaptı: 1 ölü, 4 yaralı

Seçim çalışmalarından dönen HDP Aranavutköy İlçe Örgütü yöneticileri trafik kazası geçirdi. Kazada HDP'li Erkan Öztürk yaşamını yitirdi, 4 HDP yöneticisi de yaralandı.

Paylaş

Seçim çalışmaları kapsamında yaptıkları ziyaretlerin ardından Arnavutköy'e dönen HDP İlçe Örgütü yöneticilerinin içinde bulunduğu araç, dün akşam saat 21.00'da kaza geçirdi. Arnavutköy Taşoluk mevkiinde karşı yönden gelen bir midibüs ile HDP'lilerin aracının çarpışması sonucu yaşanan kazada, araç içerisinde bulunan Yavuz Kahraman, Abdurrahman Yünkutay, İdris Yaşa ve Erkan Öztürk ağır yaralandı. Yaralılardan, Kahraman Haseki Hastanesi'ne, Yünkutay Bezm-i Alem Vakfı Hastanesi'ne, İdris Yasa Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi'ne ve ağır yaralı Erkan Öztürk ise Arnavutköy Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. 

Arnavutköy Devlet Hastanesi'nde yaklaşık 2 saat ambulans beklediği belirtilen Erkan Öztürk, daha sonra Çapa Tıp Fakültesi'ne sevk edilse de tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Diğer 4 yaralının ise hayati risklerinin bulunmadığı fakat kaza sonucu vücutlarının birçok yerinde meydana gelen kırıklar nedeniyle sevk edildikleri hastanelerde tedavilerinin sürdüğü öğrenildi. 

Yaşamını yitiren HDP yöneticisi Erkan Öztürk'ün cenazesi ise Yenibosna'da bulunan Adli Tıp Kurumu'na sevk edildi. (DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Toprak yığının altında kalan işçi öldü

SONRAKİ HABER

Tutuklu Şair İlhan Sami Çomak’ın kitabını Diyarbakırlı yazarlar imzaladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa