08 Mayıs 2015 10:56

7 aylık bebeğiyle HDP'nin seçim bürosunda

Silvan Belediyesi Meclis Üyesi Selma Karaalp, 7 aylık bebeği ve 6 yaşındaki çocuğuyla HDP'nin kadın seçim bürosunda faaliyet yürütüyor.

Paylaş

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde geçtiğimiz günlerde HDP Diyarbakır milletvekili adayları Çağlar Demirel ve Feleknas Uca tarafından açılışı yapılan Kadın Seçim Bürosu, 5 çocuklu bir annenin çalışmasına tanıklık ediyor. Selma Karaalp isimli HDP gönüllüsü, seçim çalışmalarına 7 aylık bebeği Avşin ile birlikte katılıyor. 

5 çocuk annesi Karaalp, 3 çocuğunu okula gönderdikten sonra, sabahın erken saatlerinde 6 yaşındaki Simar ve 7 aylık Avşin ile HDP Kadın Seçim Bürosu'nun yolunu tutuyor. Aynı zamanda Silvan Belediyesi Meclis Üyesi olan Karaalp, seçim bürosunun işlerini yürütürken 7 aylık Avşin'e ağabeyi Simar bakıyor. 

Seçim bürosu, belediye meclis üyeliği görevi ve ev işlerini birlikte yürüttüğünü dile getiren Karaalp, "Bir kadın gönülden çalışmak isterse bu şekilde de gelip çalışmalara katılabilir. Ancak AKP buna izin vermiyor ve kadınları istemiyor. HDP ise, çocukları, kadınları yani herkesi kabul ediyor. Bana göre 'kimse yapamıyorum' demesin. Elini vicdanına koyan herkes rahatlıkla çalışmalara katılıp bizlere yardım edebilir. Ben her sabah evden buraya iki çocuğumla geliyorum. Çalışmalarıma engel olmuyorlar" dedi. 

'ELİMİ VİCDANIMA KOYUYORUM' 

Kürt kadınlarına seslenen Selma Karaalp, "5 çocuğuma rağmen elimi vicdanıma koyup barajı aşmak için çalışmalara katılıyorum. Tüm kadın arkadaşlarıma çağrımdır. İster 1 çocuk olsun ister 5, çocuklar çalışmaya engel değildir. Gerekirse çocuğumuzu kucağımıza alır çalışmalara katılırız. Ben belediyenin, büronun, HDP'nin çalışmalarını birlikte yürütürken kendi evimin işlerini de yapıyorum. Sizler de yanımızda olursanız bu barajı aşarız. Sizlerde bizimle olun başkada bir şey istemiyorum" dedi. 

AVŞİN'İN BEŞİĞİNİ AĞABEYİ SALLIYOR 

Annesi, seçim bürosuna gelen misafirleri ağırlarken, Avşin'in beşiğini ağabeyi Simar sallıyor. Simar, "Her gün annemle buraya geliyorum ve anneme yardım ediyorum" diyor. (Diyarbakır/DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Doktordan ölüm sınırında olan tutukluya: Umurumda değilsin

SONRAKİ HABER

İstanbul Onur Haftası Komitesine "toplumsal tereddütlü grup" gerekçesiyle ret

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa