08 Mayıs 2015 00:36

Tiyatro yönetmeni liman müdürlüğüne sürüldü

Aydın Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları ve Konservatuar Şube Müdürü ve Genel Sanat Yönetmeni Serkan Fırtına’nın görevden alınarak, Büyükşehir Belediyesi Denizcilik Dairesi Başkanlığı Liman ve Marinalar Şube Müdürlüğüne atandı.

Paylaş

Aydın Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları ve Konservatuar Şube Müdürü ve Genel Sanat Yönetmeni Serkan Fırtına’nın görevden alınarak, Büyükşehir Belediyesi Denizcilik Dairesi Başkanlığı Liman ve Marinalar Şube Müdürlüğüne atandı. Görev yaptığı 2011 yılından bu yana gerek Belediye Şehir Tiyatrosuna gerekse Aydın’da yapılan kültür-sanat etkinliklerine büyük katkıları olan Serkan Fırtına yönetmenliği dışında yazarlık çalışmalarını yürüten bir sanatçı. Fırtına’nın görevinden alınmasına Aydın ve çevresinde bulunan sanat kurumları tepkili.

AYDIN’DA TİYATROYU SEVDİREN BİRİDİR SERKAN FIRTINA

Türkiye Tiyatrolar Birliği, Kıyı Ege ve Ege Tiyatrolar Birliği,Tiyatro Oyuncular Derneği TO-DER ve Oyun Yazarları, Aydın Sanat Etkinlikleri Merkezi Derneği ve Çevirmenleri Derneği Birliği (OYCED) yaptıkları açıklamada Serkan Fırtına’nın görevden alınmasına ve yine tiyatronun Ses ve Işık Teknisyeni Yaşar Serindağ’ın da görevinden alınarak Denizcilik Daire Başkanlığına işçi olarak görevlendirilmesine tepki gösterdi. Kurumlar açıklamlarında görev değişiliklerini sert bir şekilde eleştirirken, Fırtına ve Serindağ’ın yenden görevlerine atanmalarını talep etti. (KÜLTÜR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Birleşik Krallık'ta ilk verilere göre seçimin galibi Muhafazakarlar oldu

SONRAKİ HABER

Rusya’dan NATO’ya füze uyarısı: Yanıt veririz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa