07 Mayıs 2015 10:15

Roma Havalimanı'nda yangın: THY seferleri iptal

Paylaş

İtalya’nın başkenti Roma’da bulunan Fiumicino – Leonardo da Vinci Uluslararası Havalimanı'nın 3. terminalinde bagaj bölümünde yangın çıktı. Yangın nedeniyle havalimanı uçuşlara kapatıldı. Sabaha karşı saat 03.00 sıralarında başlayan yangın kontrol altına alındı. 

Yayınlanan notam sonucu havalimanı saat 15.00’e kadar kapalı olacağı için bu sabah saat 08.15’de İstanbul’dan Roma’ya yapılması gereken THY’nin TK-1861 sefer sayılı uçağı ile Delta ve Alitalia Havayollarının saat 06.10’da yapılması gereken ortak uçuşları iptal edildi. Ayrıca Sabiha Gökçen- Roma karşılıklı seferlerinin de iptal edildiği açıklandı. 

THY yetkililerinden alınan bilgiye göre halen Roma’da bulunan ve İstanbul’a saat 07.05’de kalkması gereken uçağın seferi de iptal edildi. Orada bulunan THY yolcularının henüz havalimanına gelmediği ve uçak personelinin de otelde beklediği öğrenildi.

Yayınlanan Notam gereğince Roma Havalimanı’nda saat 15.00’de seferlerin normale döneceği ancak havalimanı otoritesinin yapacağı düzenlemeye göre seferlerin başlayacağı belirtildi. (DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Boğazpınar'da HES için yürütmeyi durdurma kararı

SONRAKİ HABER

AKP’li adaylardan HES’e karşı direnen köylülere HES ‘müjdesi’!

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa