05 Mayıs 2015 20:27

Zonguldak’ta öğretmenlerden ‘rotasyon’ tepkisi

Paylaş

Zonguldak'ta, Eğitim-Sen, Eğitim-İş Şubesi, Aktif Eğitimciler Sendikası ve TES Zonguldak Şubesi yaptıkları ortak eylemde Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nde yapılan değişiklikle uygulanan rotasyona tepki gösterdi.

Madenci Anıtı’nda düzenlenen yürüyüşe 150 öğretmen, ‘Rotasyon sürgündür sürgünü kabul etmeyeceğiz' yazılı pankart açarak Gazipaşa Caddesi'ni takiben slogan atarak yürüyüşe başladı. AKP seçim bürosunun önünde durarak hükümet aleyhine slogan atan kalabalığın yürüyüşü Valilik binası önünde sona erdi.

Eğitim-Sen Zonguldak Şube Başkanı Orhan Yılmaz, Milli Eğitim Bakanlığı’nın bugün kadar hayata geçirdiği eğitim politikalarındaki başarısızlığını sorgulamak ve düzeltmek yerine ülkenin dört bir yanında fedakarca çalışan öğretmenleri hedef alan adımlar atmayı sürdürdüğünü söyledi. Yılmaz, “Öğretmenler açısından tarihin en büyük sürgünü anlamına gelen ve on binlerce öğretmeni yakından ilgilendiren, ‘öğretmenlere rotasyon’ uygulaması için yönetmelik çıkarılmış ve kitlesel bir tasfiye için düğmeye basılmıştır" dedi. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

YSK'den HDP'nin 'Erdoğan uyarılsın' başvurusuna aynı gün ret

SONRAKİ HABER

Havalimanı çalışanına hakaret eden kadına dava

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa