CHP’den Diyarbakır önerisi

Fotoğraf: Evrensel

CHP’den Diyarbakır önerisi

CHP Manisa Milletvekili Hasan Ören, Diyarbakır’dan sorumlu “gölge vekil” olarak her ayın bir haftasını Diyarbakır’da geçirecek. Diyarbakır’dan sorumlu olarak görev yapacak olan Ören’in ilk önerisi ise, “Bir masa etrafında CHP, MHP, AKP, BDP’si ne kadar parti varsa bir araya gelmeli, koşulsuz toplanmalı&rdqu

CHP Manisa Milletvekili Hasan Ören, Diyarbakır’dan sorumlu “gölge vekil” olarak her ayın bir haftasını Diyarbakır’da geçirecek. Diyarbakır’dan sorumlu olarak görev yapacak olan Ören’in ilk önerisi ise, “Bir masa etrafında CHP, MHP, AKP, BDP’si ne kadar parti varsa bir araya gelmeli, koşulsuz toplanmalı” şeklinde oldu.

CHP’nin milletvekili çıkaramadığı illerde yapılan görevlendirme sonucunda CHP Manisa Milletvekili Hasan Ören de Diyarbakır’dan sorumlu oldu.

ANKA’ya konuşan Hasan Ören, Diyarbakır’da yapacağı çalışmalar konusunda bilgi verdi.

Önümüzdeki günlerde Diyarbakır’a gideceğini belirten Ören, “Ayda bir hafta Diyarbakır’da kalacağım. Genel Başkanla da konuştum. Diyarbakır’a partimizin milletvekilliğini yapmaya gidiyoruz.

Esnafı ziyareti edeceğim, pazara gideceğim, kahvelere gideceğim. Onları dinleyeceğim. Öğretmeye değil, öğrenmeye gidiyorum” dedi.

Vatandaşlara CHP’nin görüşlerini aktaracağını ifade eden Ören, “Partinin tüzük ve programını da götüreceğim. CHP’nin Diyarbakır’da çalışmalarını devam ettireceğim. CHP’nin milletvekili yok denmeyecek Diyarbakır’da. Her ay bir hafta kalacağım. Orada arkadaşlarım var. Otelde, arkadaşlarımın evinde ya da çat kapı bir evde kalabilirim” dedi.

AKP, MHP, BDP olmak üzere bütün partileri ziyaret edeceğine dikkat çeken Ören, “Önce halkla bir araya geleceğim. Ardından ikinci etapta siyasiler, partiler, belediye başkanından tutun da milletvekillerinden, AKP ilçe başkanlarına kadar” dedi.

CHP’nin yeni vizyonunda uzlaşmanın çok önemli olduğunu ifade eden Ören, “Bir masada alınacak karar 74 milyonun savunacağı bir karar olmalı” dedi.

Bir masa etrafında partilerin bir araya gelmesi önerisini yapan Ören, şöyle dedi: “Bir masa etrafında CHP, MHP, BDP ve AKP’si ne kadar parti varsa bir araya gelmeli, koşulsuz toplanmalı. Baştan ne konuşulacağı belirlenmesin, terörle ilgili herkes düşüncesini aktarsın.

Ateş düştüğü yeri yakıyor. Pazar pazar dolaşıyorum. Birinci sorun terör, ikinci ekonomi, herkesin canı yanıyor.” (ANKARA)

www.evrensel.net