05 Mayıs 2015 17:02

Pervari'de gözaltına alınan HDP'liler serbest bırakıldı

HDP'nin Siirt Pervari'deki seçim bürosuna gerçekleştirilen polis baskınında gözaltına alınan 6 yurttaş serbest bırakıldı.

Paylaş

 HDP'nin Siirt Pervari'deki seçim bürosuna gerçekleştirilen polis baskınında gözaltına alınan 6 yurttaş serbest bırakıldı. 

Götürüldükleri Pervari Emniyet Müdürlüğü'nde ifadeleri alınan HDP'liler 4 saat süren işlemlerinin ardından serbest bırakıldı. El konulan Öcalan posterleri ise partililere iade edilmedi.

Siirt'in Pervari ilçesinde bulunan HDP seçim bürosuna, sivil polislerce baskın düzenlenmişti. PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın posterlerinin seçim bürosuna asılmış olmasını gerekçe göstererek baskın düzenleyen polisler, posterleri indirerek el koymak istemişti. 

Polislere karşı çıkan HDP İlçe Eş Başkanı Abdullah Gündoğdu ile Serkan Ürün, Mustafa Orada, Cehduh Batur, Abdullah Demir ve İhsan Gürmak isimli parti yöneticileri ve çalışanları polislerce gözaltına alınmıştı 

Aydın'da ise sabah saatlerinde seçim çalışmaları kapsamında duvarlara HDP'nin stickerlarını asan A.D. ve H.K. isimli iki genç, Terörle Mücadele polisleri tarafından gözaltına alındı. Gözaltına alındıktan sonra TEM Şubesi'ne götürülen gençler, ifadeleri alındıktan 4 saat sonra serbest bırakıldı. (DİHA)

ÖNCEKİ HABER

İran'da 'apaçi' ve 'horoz tacı' saç modeli yasaklandı

SONRAKİ HABER

“Yalnız Efe” Documentarist’te gösterildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa