05 Mayıs 2015 00:19

Brezilya'da taraftar sahaya indi, sandalyeler havada uçuştu

Brezilya'da Ceara ve Fortaleza takımları arasında oynanan şampiyonluk maçında son dakikada yedikleri golü sindiremeyen Ceara taraftarı sahaya indi, sandalyeler havada uçuştu.

Paylaş

Brezilya'da Ceara eyalet liginin son maçında şampiyonluk için mücadele eden Ceara ile Fortaleza Castelao stadında karşı karşıya geldi. Maçta son dakikaya kadar 2-1 üstünlüğü koruyan Ceara karşısında uzatmalarda attığı gol ile beraberliği yakalayan Fortaleza takımı ligin şampiyonu oldu. Ancak Fortalezalı oyuncular ve taraftarın şampiyonluk sevinci kısa sürdü.

Yenilgiyi hazmedemeyen rakip taraftar hakemin son düdüğüyle birlikte girdikleri sahayı savaş alanına çevirdi. Taraftarar arasında sandalyeler havada uçuştu. Sahada sevinç gösterisi yapan oyunculara ve diğer taraftarlara saldıran holiganlara polis plastik mermi ve göz yaşartıcı bomba ile müdahale etti. Karşı tribünde kargaşa çıktığını ve rakip taraftarın üzerlerine yürüdüğünü gören Fortalezalı taraftarlar hızla stadı terketti. Maddi zararın meydana geldiği olayda can kaybı yaşanmadı. (CİHAN)

ÖNCEKİ HABER

HDP Antep Adayı Toğrul: Sistemin sillesini yiyenler birleşmeli

SONRAKİ HABER

Eski Yarbay Mehmet Alkan "FETÖ üyeliği" davasından beraat etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa