04 Mayıs 2015 12:49

İSİG: Nisan ayında 130 işçi yaşamını yitirdi

Aylık iş cinayetleri raporunu açıklayan İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi, Nisan ayı içinde en az 130 işçinin yaşamını yitirdiğini belirtti.

Paylaş

Aylık iş cinayetleri raporunu açıklayan İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi, Nisan ayı içinde en az 130 işçinin yaşamını yitirdiğini belirtti. 

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi (İSİG), Nisan ayı iş cinayetleri raporunu açıkladı. Raporda Nisan ayı içinde en az 130 işçinin iş cinayetlerinde yaşamını yitirdiği belirtildi. İşçilerin en fazla trafik/servis kazaları, düşme, ezilme, göçük gibi nedenlerden dolayı yaşamını yitirdiği bilgilerine yer verilen raporda, düşme nedeniyle 27, ezilme/göçük nedeniyle 23, patlama, yanma nedeniyle 4, elektrik çarpması ve nesne düşmesi nedeniyle 6, boğulma nedeniyle 2, kene ısırması, kalp krizi, beyin kanaması gibi nedenlerden dolayı ise 33 işçinin yaşamını yitirdiği belirtildi. 

Raporda Nisan ayında iş cinayetlerinin en çok İstanbul, Konya, Antalya, Bursa, İzmir ve Adana'da yaşandığı belirtilirken, rapora göre Nisan ayı içinde iş cinayetlerinde 9 kadın, 2 çocuk işçi yaşamını yitirdi. İş cinayetlerinde yaşamını yitiren göçmen işçilerin sayısındaki artışa da dikkat çekilen raporda, Nisan ayı içinde 6 göçmen işçinin yaşamını yitirdiği aktarıldı. (İSTANBUL)

ÖNCEKİ HABER

Savunmaya polis terörü, 8 kişiye ifadesiz tutuklama talebi

SONRAKİ HABER

Hasankeyf'i Yaşatma Girişimi: Çok geç olmadan harekete geçin

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa