01 Mayıs 2015 22:25

Beyin cerrahı yerine emniyete götürdüler

1 Mayıs kutlamasının yasaklandığı İstanbul'da gözaltına alınanların sayısı 300'ü aşarken, gözaltında çocukların da bulunduğu belirtildi. Polis saldırısı esnasında yaralanan U.B.U adlı çocuğun beyin cerrahına götürülmesi gerekirken, gözaltına alındığı bildirildi.

Paylaş

1 Mayıs'ı Taksim'de kutlamak isteyenlere polisin sert saldırısı sonucu çok sayıda kişi darp edilerek gözlaltına alındı. Edinilen bilgilere göre, gözaltına alınanların sayısının 300'ü aştı. Gözaltına alınanlar arasında çocukların da bulunduğu kaydedildi. Polisin saldırıları sonucu farklı yerlerden A.I., E.A., D.E., M.Y. ile B.K. adlı çocuklar gözaltına alındı. Gözaltına alınan çocukların çocuk şubesine değil Vatan Caddesi'nde bulunan İl Emniyet Müdürlüğü bahçesindeki gözaltı aracında tutuldukları bildirildi. 

1 YARALI ÇOCUK GÖZALTINDA

Gözaltında yaralı 1 çocuğun da bulunduğu aktarıldı. Kurtuluş'taki polis saldırısı esnasında yaralanan U.B.U, adlı çocuk önce Haseki Devlet Hasnesi'ne kaldırıldı. U.B.U’nun buradan beyin cerrahına götürülmesi istenirken, polis U.B.U’yu beyin cerrahı yerine gözaltı aracına götürdü. Yaralı U.B.U ‘nun hâlâ İl Emniyet Müdürlüğü bahçesinde bulunan gözaltı aracında tutulduğu öğrenildi. 

AVUKAT DA DARP EDİLDİ 

Çocukların durumunu öğrenmek için İl Emniyet Müdürlüğü'ne giden avukat Recep Sancaktar'ın da gözaltı aracının bulunduğu yerde polisler tarafından darp edilerek, yaralandığı belirtildi. Çocuklar için hukuki girişimde bulunmak isteyen 15 avukatın ise İl Emniyet Müdürlüğü'ne girişine izin verilmediği kaydedilirken, avukat Sancaktar'ın da dışarı çıkmasının engellendiği vurgulandı. (DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Adana’da coşkulu 1 Mayıs

SONRAKİ HABER

Hakkari'de eylem ve etkinliklere bir ay yasak getirildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa