01 Mayıs 2015 19:03

Ankara’da 1 Mayıs afişi asan EMEP'lilere silahlı tehdit

Paylaş

Sincan’da 1 Mayıs afişi yapan Emek Partisi (EMEP) üyeleri silahlı şahıslar tarafından tehdit edildi.

Dün gece afiş yapan üç EMEP üyesine Renault marka bir araç yaklaştı. Aracın içindeki şahıs bir süre telefonla konuştuktan sonra olay yerinden uzaklaştı. Ardından afiş asanların yanına gelen Audi marka bir araçtaki siyah giyinmiş iki kişi, silah doğrultarak “Siz kimsiniz lan? PKK’lı mısınız bana bunun cevabını verin” diyerek tehditler savurdu. Daha sonra “Sizinle görüşeceğiz” diyerek uzaklaştılar. Audi marka aracın uzaklaşmasının ardından 06 EKN 16 plakalı Mercedes marka bir araç afiş yapmaya devam eden EMEP’lileri bir süre daha takip etti.

‘GERİ ADIM ATMAYACAĞIZ’

Olayı gazetemize anlatan EMEP Üyesi Hüseyin Akbaş, “Önümüze kırdı, ve tehdit edercesine bize baktı. Başka bir kavşakta önümüze çıktı ancak bizi yakalayamadı. Bu yapılanların bizleri sindirmeye yönelik hamleler olduğunu biliyoruz. Hiçbir şekilde geri adım atmayacağız. Başta Termikel olmak üzere Sincan Organize Sanayi içerisinde işçilere yönelik hak gaspları, maaşların eksik yatırılması ve her türlü haksızlık karşısında işçilerin yanında yer alacağız. Bütün gücümüzle mücadele edeceğiz. Gerek Sincan’da, gerekse organize sanayide gerçekleşecek sivil-faşist saldırılar bizleri korkutamaz ve geri adım attıramaz” dedi.

EMEP Sincan İlçe Örgütünün Sincan OSB’de çalışan işçileri 1 Mayıs’a çağıran bildirilerini dağıtması da engellenmek istenmişti. EMEP üyeleri Termikel fabrikası önünde yapılan bildiri dağıtımı sırasında özel güvenlik görevlileri tarafından tehdit edilmişti. Güvenlikler “Sizi Organize Sanayi’ye sokmayacağız” tehditleriyle bildirileri yırtmaya çalışmışlardı.  (Ankara/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

İstanbul’da polis terörü altında 1 Mayıs

SONRAKİ HABER

Mülteci kadınlar anlatıyor: Evde koca baskısı, sokakta ırkçılık

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa