Tutuklu aileleri endişeli!

Tutuklu aileleri endişeli!

BERGAMA M Tipi Cezaevi’ndeki siyasi tutuklu ve hükümlülerin, adli tutuklularının taciz ve tehditlerine maruz kaldığı bildirildi. Saldırıların linç girişimi ile sonuçlanmasından endişe duyduklarını belirten aileler, çocuklarının hayatlarından endişe ediyor.İzmir Bergama M Tipi Kapalı Cezaevi’ne çocuklarını ziyarete

BERGAMA M Tipi Cezaevi’ndeki siyasi tutuklu ve hükümlülerin, adli tutuklularının taciz ve tehditlerine maruz kaldığı bildirildi. Saldırıların linç girişimi ile sonuçlanmasından endişe duyduklarını belirten aileler, çocuklarının hayatlarından endişe ediyor.

İzmir Bergama M Tipi Kapalı Cezaevi’ne çocuklarını ziyarete giden aileler, “Adli suçtan yatanlar, 3 gündür sürekli ve özellikle geceleri, siyasi tutuklu çocuklarımıza yönelik hakaret, aşağılama ve küfür ediyorlar. Geceleri, ıslık çalıp, kapılara vuruyorlar, özellikle kız çocuklarımıza küfür ile tacizde bulunuyorlar” dediler. Aileler cezaevi idaresinin bu duruma göz yumduğunu belirtti. Aileler, hakaret ve tacize maruz kalan çocuklarının, sorunu cezaevi idaresi ile görüştüklerini, ancak cezaevi yönetiminin kendilerine, “Bizim yapacak bir şeyimiz yok, burası Türkiye” cevabını verdiklerini kaydetti. Aileler, “Çocuklarımızın hayatından endişe ediyoruz.  Önlem alınması şart” diyorlar. (İZMİR)

www.evrensel.net