29 Nisan 2015 11:09

10 bin polis 1 Mayıs'ta Taksim'e çıkacak!

1 Mayıs günü olağanüstü hal ilan etmeye hazırlanan İstanbul Emniyeti, Taksim Meydanı ve çevresine yaklaşık 10 bin polisi görevlendirileceğini açıkladı.

Paylaş

İstanbul Valisi Vasip Şahin'in "Taksim'e izin vermeyeceğiz" açıklamasının ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü de 1 Mayıs günü Taksim Meydanı ve çevresinde 10 bin polisin görevlendirileceğini açıkladı. Taksim Meydanı'nın demir bariyerlerle çevrileceği 1 Mayıs günü, İstiklal Caddesi, Tarlabaşı Bulvarı, Mete Caddesi, Gümüşsuyu, Sıraselviler, Divan Kavşağı, Şişli'de DİSK önü, Beşiktaş Meydanı ve Dolmabahçe, TOMA ve zırhlı araçlarla polisler tarafından abluka altına tutulacak.

Aldığı kararla İstanbul'da olağanüstü hal ilan eden İstanbul Emniyeti, diğer şehirlerden de takviye polis getirtecek. Gün boyu polis helikopterleri ise canlı olarak alacakları görüntüleri MOBESE merkezine aktaracak. Okmeydanı, Dolapdere, Gazi Mahallesi, Gülsuyu ve Sancaktepe'de de çevik kuvvet polisleri bekletilecek.

Yenikapı-Hacıosman metrosu, Osmanbey ve Şişhane durakları arasında hizmet vermeyecek. Kabataş-Taksim füniküler hattı da 1 Mayıs günü kapatılacak. (İSTANBUL)

ÖNCEKİ HABER

Nijerya ordusu: 293 rehine Boko Haram'dan kurtarıldı

SONRAKİ HABER

HDP’li Saruhan Oluç: İktidar savaşı bahane edip halkın iradesini gasbediyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa