28 Nisan 2015 19:48

‘AŞ gibi yönetilmemek için Sıhhiye’ye’

Paylaş

Ankara’da Türk-İş, DİSK, KESK, TMMOB ve TTB 1 Mayıs günü Sıhhiye Meydanı’nda miting düzenleyecek. Türk-İş, DİSK, KESK, TMMOB ve TTB’nin oluşturduğu Ankara 1 Mayıs Tertip Komitesi Mülkiyeliler Birliğinde düzenlediği basın toplantısıyla tüm işçi ve emekçileri insanca, özgürce ve kardeşçe yaşanacak bir ülke talebiyle alanlara çağırdı. 

Komite adına konuşan KESK Dönem Sözcüsü ve Eğitim Sen Ankara 2 No’lu Şube Başkanı Özgür Bozdoğan, Türkiye’de milyonlarca insanın açlık sınırında yaşadığını söyledi. Taşeron, güvencesiz çalışmanın yaygınlaştırılmaya çalışıldığını ifade eden Bozdoğan, işçi sağlığı ve güvenliğine maliyet hesabıyla bakılarak işçilerin canının hiçe sayıldığına işaret etti. AKP iktidarı döneminde eğitimden sağlığa birçok kamu hizmetinin de paralı hale getirildiğini dile getiren Bozdoğan, “Türkiye’nin bir anonim şirket gibi yönetilmesine, işçilerin emekçilerim emeğinin hiçe sayılmasına izin vermeyeceğiz. Emeğimiz, kimliğimiz, kentimiz, iş güvenliğimiz için 1 Mayıs’ta Sıhhiye Meydanı’nda olacağız” dedi.

Bozdoğan, 1 Mayıs günü saat 12.00’de Ankara Gar Meydanı’ndan başlayacak yürüyüşün ardından saat 14.00’te Sıhhiye Meydanı’nda mitingin gerçekleştirileceğini bildirdi. (Ankara/EVRENSEL) 

 

ÖNCEKİ HABER

‘Sorunların çözümü mücadeleden geçer’

SONRAKİ HABER

"Suudi Arabistan bir gazeteci öldürdü ve Trump bunu önemsemiş gözükmüyor"

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa