26 Nisan 2015 17:32

HDP'nin miting takvimi belirlendi

HDP, 7 Haziran seçimleri için yapacakları miting takvimini belirledi. Takvime göre HDP'nin seçim mitingi 3 Mayıs'ta Tekirdağ'dan başlayıp, 5 Haziran'da Hakkari'de son bulacak.

Paylaş

HDP, 7 Haziran seçimleri için yapacakları miting takvimini belirledi. Takvime göre HDP'nin seçim mitingi 3 Mayıs'ta Tekirdağ'dan başlayıp, 5 Haziran'da Hakkari'de son bulacak. HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ toplam 41 ildeki mitinglere ayrı ayrı, Adana ve Van mitinglerine ise birlikte katılacak.

HDP'nin 7 Haziran milletvekili seçimleri için kesinleşen miting programına göre, HDP mitinglerine 3 Mayıs'te Türkiye'nin en batısında yer alan Tekirdağ'dan HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın katılımı ile başlıyor. HDP'nin diğer Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın katılacağı ilk miting ise, 5 Mayıs'ta Kocaeli'de yapılacak. HDP'nin her iki eş genel başkanlarının ayrı ayrı katılacakları seçim mitingleri 5 Hiziran'da Figen Yüksekdağ'ın katılacağı Hakkari mitingi ile son buluyor. HDP'nin Eş Genel Başkanları Demirtaş ve Yüksekdağ toplam 41 ilde seçim mitingi yapacak ve her iki genel başkan sadece Adana ve Van mitinglerine birlikte katılacak.

30 Mayıs'ta Ankara'da yapılacak olan HDP mitingine Figen Yüksekdağ'ın katılması kararlaştırılırken, yine aynı gün İstanbul mitingine ise Selahattin Demirtaş katılacak. (Diyarbakır/DHA)

ÖNCEKİ HABER

EMEP: Türk Metal’den işçiyi bölme girişimi

SONRAKİ HABER

YDS başvuruları için son gün

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa