24 Nisan 2015 15:00

Petrol Ofisi-Shell ortaklığında işten atma

Paylaş

OMV Petrol Ofisi AŞ ve Shell&Turcas ortaklığına ait akaryakıt depolama tesisi Marmara Depoculuk Hizmetleri AŞ’de Türkiye Denizciler Sendikası’na üye olan 5 işçinin işten atıldı. İşçiler Petrol Ofisi’nin Maslak’taki genel müdürlük binası önünde yaptıkları eylemle atılan işçilerin geri alınması istendi.

Türk-İş 1. Bölge Temsilcisi Faruk Büyükkucak, Haber-İş, TGS, Belediye-İş, Çimse-İş ve Sağlık-İş sendikalarının şube başkanlarının destek verdiği eylemde konuşan Türkiye Denizciler Sendikası Deniz Nakliyat ve Armatörler Şube Başkanı Fatih Özpınar, atılan işçiler geri alınana ve toplusözleşme imzalanana kadar mücadelelerinin devam edeceğini kaydetti.

Türkiye Denizciler Sendikası Genel Başkanı Hasan Pekdemir de Anayasaya ve uluslararası sözleşmelere göre hiçbir işçinin sendikalı olduğu için işten atılamayacağını hatırlattı. Petrol Ofisi-Shell ortaklığının sendikalı işçileri işten atarak yasaları çiğnediğini belirten Pekdemir, uyarılarının dikkate alınmaması durumunda daha etkili eylemler yapacaklarını söyledi. 

Türk-İş 1. Bölge Temsilcisi Faruk Büyükkucak da Türkiye Denizciler Sendikasının yanında olacaklarını söyledi. (İstanbul/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

HDP adayları 1 Mayıs’a çağırdı

SONRAKİ HABER

Burdur'da çocuğa cinsel istismar iddiası üzerine 4 kişi tutuklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa