24 Nisan 2015 14:09

İzmir’de ortak 1 Mayıs için bildiri dağıtımı

Paylaş

İzmir'de’de aralarında Türk-İş, DİSK, KESK, TMMOB’nin de bulunduğu on bir kurum, İzmir’deki emekçileri 1 Mayıs’a çağırmak için Kemeraltı girişinde basın açıklaması yaparak bildiri dağıttı.  

Kurumlar adına açıklama yapan DİSK Ege Bölge Temsilci Memiş Sarı, iktidarın her türlü baskı politikalarının arttırdığına dikkat çekerek “İşçi cinayetlerinin rutin haline geldiği, sömürünün her türlüsünün normalleştirildiği, doğa talanının ülkeyi yaşanmaz kılma yolunda ilerlediği, kadına yönelik şiddetin doruğa çıktığı günlerden geçerken 1 Mayıs Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü’nü karşılamaya hazırlanıyoruz” dedi. 

Ülkede tüm sorunların giderek büyüdüğünü, İzmir’deki emek ve meslek örgütleri olarak, işçi katliamlarına karşı, taşeron düzene karşı, ırkçı eğitime karşı, kadın cinayetlerine karşı alanlarda olacaklarını söyleyen Sarı, tüm İzmirlileri Cuma günü saat 13.00’te Gündoğdu Meydanı’nda yapılacak 1 Mayıs’a katılmaya çağırdı. Açıklamanın ardından Kemeraltı’da dolaşarak 1 Mayıs çağrısı için hazırlanan bildiriler dağıtıldı. (İzmir/EVRENSEL) 

 

ÖNCEKİ HABER

Erdoğan'dan 'üzüntü verici hadiseler' mesajı

SONRAKİ HABER

Kılıçdaroğlu'dan 2. yıl dönümünde “Adalet Yürüyüşü” açıklaması

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa