04 Ağustos 2011 07:05

Tercih için son gün

25 Temmuz’da başlayan 2011-Öğrenci Seçme Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) tercih işlemleri, bugün saat 17.00’da sona erecek.Üniversite tercihlerini yapmayan öğrenciler 2011-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'na, ÖSYM'nin "http://www.osym.gov.tr" internet adresinden ulaşabilirler. Ada

Tercih için son gün

Paylaş

25 Temmuz’da başlayan 2011-Öğrenci Seçme Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) tercih işlemleri, bugün saat 17.00’da sona erecek.

Üniversite tercihlerini yapmayan öğrenciler 2011-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'na, ÖSYM'nin "http://www.osym.gov.tr" internet adresinden ulaşabilirler. Adaylar, isterlerse kılavuza ÖSYM'nin internet adresinden erişilebilecek veya başvuru merkezlerine gönderilmiş olan basılı kılavuzu yerinde inceleyebilecek. Adaylara kılavuz satışı ise yapılmıyor.

Tercih işlemleri, kılavuzda belirtilen esaslar uyarınca gerçekleştirilecek. Tercih yapacak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini buna göre yapmaları gerekiyor.

Adaylar, tercihlerini isterlerse bir başvuru merkezi aracılığıyla, isterlerse internetten kendileri bireysel olarak yapabilecek. Başvurularını internetten yapmak istemeyen adaylar, doldurdukları Tercih Formu ve nüfus cüzdanı/pasaportları ile birlikte istedikleri bir başvuru merkezine, tercih için başvuracak. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

CHP’den hükümete yetki veren KHK’lara iptal istemi

SONRAKİ HABER

Afrin'de bombalı saldırı sonucu 2 kişi öldü, 24 kişi yaralandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa