21 Nisan 2015 20:24

Halka silah doğrultan AKP'lilere tepki

Paylaş

AKP Erzurum Milletvekili Adayı Abdulrahim Fırat ve beraberindekilerin bugün seçim çalışması yürüttükleri Tekman ilçesinde kendilerine tepki gösteren yurttaşlara silah doğrultması, HDP ve DBP Tekman ilçe örgütlerinin tepkisine yol açtı.

Tekman'da esnafı gezen AKP Erzurum Milletvekili Adayı Abdulrahim Fırat ve beraberindekilere çocukların yumurta atması üzerine AKP'lilerin yurttaşlara silah çekmesi, HDP ve DBP Tekman ilçe örgütlerince protesto edildi. Belediye binası önünde yapılan açıklamaya, HDP Erzurum milletvekili adaylarının yanı sıra yüzlerce yurttaş katıldı. Kitle adına açıklama yapan DBP İlçe Örgütü Eşbaşkanı Aydın Durdeniz, AKP'nin HDP'yi barajın altında bırakabilmek ve halkları birbirine kırdırmak için provokasyonlara başvurduğunu vurguladı. 

AKP'lilerin, geçtiğimiz yerel seçimlerde de provokasyon çıkardıklarını belirten Durdeniz, yaşanan olay nedeniyle AKP Milletvekili Adayı Abdulrahin Fırat'ın bir an önce istifa etmesi gerektiğini kaydetti. Açıklama, sloganlar eşliğinde son buldu. (DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Dikkat İstanbul'da bu yollar 3 gün kapalı!

SONRAKİ HABER

CHP Milletvekili Yüceer'den kanun teklifi: Cinsel taciz cezasız kalmasın

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa