Evine dön Ayşe!

Evine dön Ayşe!

Kıbrıs’ta YKP, BKP ve KSP gençlik örgütleri, Baraka Kültür Merkezi, Barikat Gazetesi, Kıbrıslı Gençlik Platformu (KGP) 14 Ağustos, Pazar günü, saat 21:30’da Selimiye Meydanında, Anti-Militarist Barış Harekâtı konseri düzenliyor…Konu ile ilgili 3 Ağustos tarihinde KTÖS Lokalinde gerçekleştirile

Konu ile ilgili 3 Ağustos tarihinde KTÖS Lokalinde gerçekleştirilen basın toplantısında okunan ortak açıklamada şöyle dendi; “İki adım arayla birbirine silahlarını doğrultmuş askerlerin gölgesinde, tel örgülerle bölünmüş bir ülkede yaşıyoruz. Topraklarımızı işgal edenlerin silahları altında nefes almaya zorlanıyoruz. Ülkemize barış ve huzur getirdiklerini iddia edenler, paraları, memurları ve orduları ile irademizi çalıyorlar. Özgürlüğümüzü kendi kontrollerine almak için yaşamımızın her alanına müdahale ediyorlar.

Bizler, ülkemizi esir alan emperyalist kuşatmayı reddediyoruz! Yaşamlarımızı dikenli tellerle tutsak etmeye çalışan tüm işgal ordularının postallarını, şu anda hemen şimdi üzerimizden çekmelerini istiyoruz! Biz militarist baskı düzeninde yaşamayı kabul etmiyoruz!

Ve biliyoruz ki; özgürlük emek ister!

Sokaklarımızda özgürce yürümek, şarkılarımızı söylemek ve dans edebilmek için sesimizi yükseltiyoruz. Ayşe’nin tatile çıkışının 37. yılında bu tatile artık son demek için toplanıyoruz. “Evine dön Ayşe!” sloganın Lefkoşa’da ve tüm Kıbrıs sokaklarında yankılandığı bu süreçte, bu sloganı daha da yükseltmek için 14 Ağustos akşamı 21:00’da Selimiye Meydanında buluşalım.” (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net