20 Nisan 2015 14:31

Sorunlarımız bir çözümümüz bir

Organize Sanayi Bölgesi’nden işçiler, yoksulluğu en derinden yaşayan Suriyeli genç işçiler, LC Waikiki işçileri ve İkitelli’den Alevi, Sünni, her kesimden vatandaş, Küçükçekmece’de Emek Partisi’nin düzenlediği kahvaltı etkinliğinde buluştu.

Paylaş

Organize Sanayi Bölgesi’nden işçiler, yoksulluğu en derinden yaşayan Suriyeli genç işçiler, LC Waikiki işçileri ve İkitelli’den Alevi, Sünni, her kesimden vatandaş, Küçükçekmece’de  Emek Partisi’nin düzenlediği kahvaltı etkinliğinde buluştu. İşçi sınıfının birlik, mücadele ve dayanışma günü 1 Mayıs’a çağrı yapılan kahvaltıya ilgi yoğundu.

Etkinliğe HDP İstanbul 3. bölge milletvekili adayları Levent Tüzel, Ali Kenanoğlu, Sevgi Yalçın ve HDP İstanbul 1. Bölge milletvekili adayı Nilgün Ongan, Emek Partisi MYK üyesi İskender Bayhan, TV10 Genel Yayın yönetmeni Şükrü Yıldız ve TV10 yöneticisi Hüseyin Kelleci ve çok sayıda kurum temsilcisi katıldı. İkitelli Atatürk Mahallesinde seçim coşkusu ile birleşen kahvaltıya Tokat Büşürüm Derneği ev sahipliği yaptı.  Etkinlikte, konuşan İskender  Bayhan, 1 Mayıs’a yaygın katılım çağrısı yaptı.

KENANOĞLU’DAN ALEVİLERE ÇAĞRI

HDP İstanbul 3. bölge milletvekili adayı, aynı zamanda Hubyar Sultan Derneği Başkanı Ali Kenanoğlu, uzun yıllardır Alevilerin demokratik mücadelesi içerisinde yer aldığını belirterek, HDP aracılığıyla ezilen ve yok sayılan tüm kesimlerle bu mücadeleyi birleştirmek istediklerini ifade etti.  Kenanoğlu Alevileri seçimlerde HDP’de birleşmeye çağırdı.

TÜZEL: HDP HALKLARIN UMUDU OLMUŞTUR

HDP’nin bu süreçte halkların umudu olduğunu vurgulayan HDP İstanbul milletvekili Levent Tüzel, “13 yıldır AKP rejiminin daha da vahşileştirdiği bu kapitalist düzenin emekçilere dönük saldırılarına karşı artık güçlü bir ses çıkarmamız gerekiyor” diye konuştu.

“İşsizlik oranı büyüyor, bölgede savaş senaryoları hiç eksik bırakılmıyor, bunun karşısında ise halklarımız bir çözüm arıyor” diye konuşan Tüzel, herkesi barajı yıkmak için HDP’ye oy vermeye çağırdı.

Nilgün Ongan da, “7 Haziran’da sonuç ne olursa olsun, işçi sınıfının  gücünü, desteğini ve dayanışmasını alan hiçbir örgütünün sırtı yere gelmez” diye konuştu.

ADAYLAR İŞÇİLERİ DİNLEDİ

Kahvaltının ardından, LC Waikiki işçileri ile bir araya gelen vekil adayları, depo alanında çalışan işçilerin sorunlarını dinledi. Suriyeli işçiler ise, kendi seslerini duyurabilmek, haklarını arayabilmek için kahvaltıdan sonra yeniden toplanma kararı aldı.  (İstanbul/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

KCK'den AKP'ye: Korkunun ecele faydası yok!

SONRAKİ HABER

Mısır’ın devrik Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi mahkeme salonunda öldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa