20 Nisan 2015 13:06

Erdoğan hükümeti topladı, gündemde seçimler var

Paylaş

Bakanlar Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında üçüncü kez toplandı. Toplantıda esas olarak AKP'nin seçim sürecinde yürüteceği seçim çalışmalarının ele alınması bekleniyor. 

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda, saat 11.30'da başlayan toplantıda seçim çalışmaları başta olmak üzere, enerji, dış politika, bölgesel gelişmelerin ele alınması bekleniyor. 

Toplantıda yine seçim sürecinin yaklaşmasıyla birlikte Ağrı'da yaşanan provokasyon kapsamında "güvenlik" meselelerinin ele alınması beklenirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan, askerlerin sivil halk ve HDP'liler tarafından çatışma bölgesinden kurtarılmasına yönelik sık sık tepkilerini dile getirmişti. Öte yandan Bakanlar Kurulu toplantısının yapılacağı Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Abdullah Atay'ın da gelmesi dikkat çekti. Orgeneral Atay’ın toplantıda Ağrı’da yaşanlara ilişkin bir sunum yapacağı kaydedildi.

Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan 9 Mart tarihinde başkanlık yaptığı Bakanlar Kurulu toplantısından sonra "Kürt sorunu yok", "İzleme Kuruluna" karşıyım gibi çok sayıda tepki çeken açıklamada bulunmuş ve bu açıklamalara hükümet içinden de tepki gelmişti. Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Erdoğan'ı eleştirerek bu tür açıklamalar yapmasının kendisini ve hükümeti yıprattığını söylemişti. Bütün o açıklamalardan sonra Erdoğan Başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında hükümet sözcüsü sıfatıyla Arınç'ın açıklama yapıp yapmayacağı merak ediliyor. 

Erdoğan Cumhurbaşkanı seçildikten sonra ilk kez 19 Ocak tarihinde Bakanlar Kurulunu toplanmış, ikinci toplantıyı da 9 Mart 2015'te gerçekleştirmişti. (ANKARA)

 

ÖNCEKİ HABER

Ümit Kurt cinayetinde balistik rapor polisleri yalanladı

SONRAKİ HABER

Kuru çaya yüzde 15 zam yapıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa