03 Ağustos 2011 09:57

Rock-a: dayanışmanın festivali başlıyor

Rock-A, Alternatif Rock Festivali 05-06-07 Ağustos 2011 tarihlerinde İzmir People Camping Foça Sahili’nde başlıyor. İlki 2007 yılında başlayan Rock-A beş yıldır gönüllüler tarafından organize ediliyor. Nükleer santrallerin ve HES’lerin dikildiği, doğanın hammadde deposu gibi kullanılarak tüketildiği, gelir dağılımındaki uçu

Rock-a: dayanışmanın festivali başlıyor

Paylaş

Rock-A, Alternatif Rock Festivali 05-06-07 Ağustos 2011 tarihlerinde İzmir People Camping Foça Sahili’nde başlıyor. İlki 2007 yılında başlayan Rock-A beş yıldır gönüllüler tarafından organize ediliyor. Nükleer santrallerin ve HES’lerin dikildiği, doğanın hammadde deposu gibi kullanılarak tüketildiği, gelir dağılımındaki uçurumla milyonlarca insanın göçe zorlandığı bir dönemde bir kez daha Rock-A özgür-eşit bir dünya hayalini paylaşan herkesi dayanışmaya çağırıyor... ‘Doğanın efendisi değil bir parçasıyız’ anlayışıyla hareket eden Rock-A Festivali, alternatif müzik gruplarının sahne performansları, kısa filmler, atölye çalışmaları ve söyleşilerle dolu programlarıyla festival katılımcılarını bekliyor. 

Festivale; Bajar, Bandista, Heyula, Kırkbinsinek, Eski Bando, Bozuk Düzen, Enzo Ikah gibi gruplar katılacak. Toplumsal Cinsiyet, Şarap Yapım, Mızıka, Gürültü, Geri Dönüşüm Sanatı gibi alanlarda atölye çalışmaları yapılacak. Ayrıca, Zihinsel Özgürleşme: Dogma ve Paradigmayı Aşmak,  Alternatif Futbol ve Taraftar Kültürü, Futbolun Endüstrisine Bakış üzerine  söyleşiler yapılacak. Hayvan Özgürlüğü ve Vejetaryenizm – Belgesel ve Animasyon Film Gösterimi, Kosmos: (Elektroakustik Müzik Üzerine İmprovize Dans Gösterisi yapılacak etkinlikler arasında. Rock-A, ‘’Yüreğimizde yeni bir dünya taşıyoruz. Ve şu anda, şimdi, bu dünya büyümekte!’’ diye sesleniyor. (KÜLTÜR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

40 yıllık kitapçı iflas etti

SONRAKİ HABER

Galatasaray, MKE Ankaragücü’nü 6-0’la geçti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa