03 Ağustos 2011 09:34

Yalova’da neler oluyor?

Yalova’da kurulması planlanan atık tesisi tüm dünyadan gelecek olan tehlikeli atıkları depolayacak.Habertürk yazarı Yiğit Bulut’un bu gün köşesine taşıdığı konu Türkiye’nin ciddi bir risk altında olduğunu gözler önüne serdi.Yazıya göre Hollanda kökenli Royal Vopak şirketi  Yalova Taşköpr&

Yalova’da neler oluyor?

Paylaş

Yalova’da kurulması planlanan atık tesisi tüm dünyadan gelecek olan tehlikeli atıkları depolayacak.

Habertürk yazarı Yiğit Bulut’un bu gün köşesine taşıdığı konu Türkiye’nin ciddi bir risk altında olduğunu gözler önüne serdi.
Yazıya göre Hollanda kökenli Royal Vopak şirketi  Yalova Taşköprü’de dünyanın en büyük tehlikeli kimyasal atık depolama tesisini kuruyor. Bu tesiste dünyanın istemediği zehirli, kimyasal atıklar depolanacak.

Yaklaşık 30 dönüm üzerinde kurulması planlanan tesiste 150’den fazla depolama tankı kurulacak.  Bu depolama alanlarına ulaşım için denize 1000 metre uzunluğunda bir liman da inşa edilecek. İşin daha da korkunç kısmı gelişmiş ülkelerin kendi ülkelerinde istemedikleri atıkların depolanacağı  Yalova ’da atıkların altından geçecek olan fay hattı. Bu aktif olan hattın kırılması halinde bütün  Marmara Bölgesi bu felaketten etkilenecek. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

‘MEB tacize uğrayan öğretmenden ne istiyor?’

SONRAKİ HABER

Çanakkale'de soğuk hava deposunda patlama: 1 işçi öldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa