18 Nisan 2015 16:49

Pertek’te direniş sürüyor

Dersim'in Pertek İlçe Belediyesinde işlerine son verilen işçilerin başlattığı direniş sürüyor. Pertek Postanesi önünde bir araya gelen işçiler, aileleriyle birlikte belediye önüne yürüdü. İşçilere siyasi partiler ve yurttaşlar da destek verdi.

Paylaş

Dersim'in Pertek İlçe Belediyesinde işlerine son verilen işçilerin başlattığı direniş sürüyor.

Pertek Postanesi önünde bir araya gelen işçiler, aileleriyle birlikte belediye önüne yürüdü. İşçilere siyasi partiler ve yurttaşlar da destek verdi.

Sık sık “İş, ekmek, özgürlük”, “AKP şaşırma sabrımızı taşırma” sloganlarını atan işçiler adına Abidin Çeliker açıklama yaptı. Belediye Başkanı Recai Vural’ın direnişlerinin meşru olmadığı yönündeki açıklamasına tepki gösteren Çeliker, “Açıklamasında bizlere hak arayacaksak mahkeme kapılarında aramamızı öneren Belediye Başkanı şunu iyi bilmelidir ki, bizler haklarımızı ararken kimsenin ekmeğine, emeğine, işine tecavüz etmedik. Herkese de gerekli saygıyı gösterdik. Tek başına mahkemelerden haklarımızı elde edeceğimizi bilseydik bununla yetinirdik” dedi. Çeliker, kazanana kadar mücadele edeceklerini ifade etti. (Dersim/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Cumartesi Anneleri: Sizi ayıplarınızla yüzleştireceğiz

SONRAKİ HABER

CHP’li Maltepe ve Ataşehir belediyelerinde işçi direnişleri sürüyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa