16 Nisan 2015 17:56

Bayraklı Belediyesi'ne işe iade çağrısı

Belediye-İş Sendikası, Bayraklı Belediyesinden atılan 10 üyelerinin işe geri alınması talebiyle belediye önünde açıklama yaptı.

Paylaş

Belediye-İş Sendikası, Bayraklı Belediyesinden atılan 10 üyelerinin işe geri alınması talebiyle belediye önünde açıklama yaptı.

Bayraklı Belediyesi bünyesinde faaliyet sürdüren POSTAŞ isimli taşeron şirkette çalışırken Belediye-İş’e üye olan on işçi geçtiğimiz günlerde işten atılmıştı. 

Belediye binası önünde, işçilerin işe tekrar alınması ve sendikal haklarının tanınması için düzenlenen basın açıklamasında konuşan Belediye-İş 2 No’lu Şube Başkanı Ahmet Mutoğlu, sendikal örgütlenmenin anayasal bir hak olduğunu vurgulayarak, “Yetki tespitini beklediğimiz sırada on işçi arkadaşımız şirket tarafından işten atıldı. Sendika örgütlülüğünü kırmaya yönelik girişimlere izin vermeyeceğiz” dedi. 

Ardından söz alan Türk-İş Ege Bölge Başkanı Hasan Hüseyin Karakoç da diyaloğa açık olduklarını ifade ettiği açıklamasında CHP’nin Bayraklı Belediyesinde sorumluluk göstermesini istediklerini vurguladı. Karakoç, bir uzlaşma sağlanamaması halinde 25 Nisan’da Türk-İş’e bağlı 35 sendikanın desteğiyle kitlesel bir basın açıklaması düzenleyeceklerini belirtti.   

Basın açıklamasının ardından işçilerin işe iadesi talebi için belediye önünde imza standı kuruldu. İlk imzayı da Türk-İş Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Feridun Yükselir attı. (İzmir/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Bildiri dağıttılar, işçileri dinlediler

SONRAKİ HABER

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan F-35 açıklaması

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa