03 Ağustos 2011 09:08

Ergin’e yol harcırahları soruldu

CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, Adalet Bakanı Sadullah Ergin’e, icra müdürlükleri personeline ne kadar yol harcırahı ödemesi yapıldığını, personelin geçmişe dönük alacağı olup olmadığını sordu.Dibek, TBMM Başkanlığına, Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi. “23 T

Ergin’e yol harcırahları soruldu

Paylaş

CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, Adalet Bakanı Sadullah Ergin’e, icra müdürlükleri personeline ne kadar yol harcırahı ödemesi yapıldığını, personelin geçmişe dönük alacağı olup olmadığını sordu.

Dibek, TBMM Başkanlığına, Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi. “23 Temmuz 2010 tarihinde kabul edilen 6009 Sayılı Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılamasına Dair Kanun’a göre Adalet Bakanlığı personeline birikmiş yol harcırahları ödenmiştir” diyen Dibek, Adalet Bakanına şu soruları yöneltti: “6009 Sayılı Yasa yürürlüğe girdiği tarihten bu yana vatandaşlar tarafından ödenen yol harcının ne kadarı Maliye Hazinesine yatırılmıştır?

2011 yılı Adalet Bakanlığı bütçesinden yol harcırah ödemeleri için ne kadar para ayrılmıştır?

Yasa çıktıktan sonra icra müdürlükleri personeline ne kadar yol harcırahı ödemesi yapılmıştır? Personelin geçmişe dönük alacağı var mıdır? Varsa miktarı nedir? Neden ödeme yapılmamaktadır?” (ANKARA)

ÖNCEKİ HABER

Bu da İspanya demokrasisi

SONRAKİ HABER

Ankara’da oto tamir dükkanında yangın çıktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa