03 Ağustos 2011 08:59

Alexander Dugin: ABD, kontrollü muhalefet istiyor

RUS Politik Bilimler Araştırmacısı ve Avrasya Hareketi Başkanı Alexander Dugin Suriye'de cereyan eden olaylarla ilgili bir açıklama yaparak olayların dış kaynaklarıyla ilgili bilgi verdi.Basına konuşan Dugin, ABD ve bir kısım Batılı ülkelerin, Suriyeli grupları silahlandırdığını, onlara finans sağladıklarını ve ayaklanmaları için provoke e

Alexander Dugin: ABD, kontrollü muhalefet istiyor

Paylaş

RUS Politik Bilimler Araştırmacısı ve Avrasya Hareketi Başkanı Alexander Dugin Suriye'de cereyan eden olaylarla ilgili bir açıklama yaparak olayların dış kaynaklarıyla ilgili bilgi verdi.

Basına konuşan Dugin, ABD ve bir kısım Batılı ülkelerin, Suriyeli grupları silahlandırdığını, onlara finans sağladıklarını ve ayaklanmaları için provoke ettiklerini belirtirken, Suriye'de vatandaşlara ve devlete karşı kundaklama olaylarının artmasına dikkat çekti.

Rusya dahil dünyanın tüm ülkelerinde siyasi ve sosyal yaşama ilişkin haklı taleplere sahip vatandaşların bulunabileceğini işaret eden Dugin, ABD ve İngiltere'nin Suriye'de protestocu bir kısım kesimleri kullandığını ve kontrollü bir muhalefete dönüştürmeye çalıştığını ifade etti. Dugin bu grupların yıkıcı bir medya hamlesi, sosyal siteler ve kimi medya kanalları ile desteklendiklerini ve provoke edildiklerini sözlerine ekledi.

AMAÇ İSRAİL'E KARŞI DİRENİŞ CEPHESİNİN KIRILMASI

Rus politik bilimler araştırmacısı Dugin, ABD'nin, Irak ve Libya deneyimlerini tekrarlamak amacıyla Suriye'de kaos yarattığını, ABD'nin tüm bunlarla Suriye'nin bölgedeki kilit rolünü ve konumunu baltalayarak İsrail'e karşı direniş cephesini kırmayı hedeflediğine dikkat çekti.

Dugin, ABD'nin geçmiş yıllarda Suriye ve İran'ı dağıtma amacıyla Ortadoğu'da kimi ülkelerle ittifak kurduğuna işaret ederek Büyük Ortadoğu Projesini hayata geçirmek için tüm bölgeyi hegemonyası altına almaya çalıştığını söyledi. (DIŞ HABERLER)

ÖNCEKİ HABER

Taraf ve Baransu’dan ‘yoldaş general’ asparagası

SONRAKİ HABER

Burkina Faso'da hükümet istifa etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa